1. Trwają ŚDM Kraków 2016. Dziś o godz. 10.00 Msza Święta rozesłania pod przewodnictwem papieża Franciszka. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania dni młodzieży w naszym rejonie skierniewickim. Dziękuję rodzinom, które przyjmowały młodzież z Francji i Włoch w swoich domach. Dziękuje władzom miasta na czele z panem prezydentem Krzysztofem Jażdżykiem za obecność podczas przywitania naszych gości i za pomoc w organizacji pikniku nad zalewem. Młodzież z Francji i Włoch wraz z opiekunami byli bardzo zadowoleni i bardzo dziękują.
  2. W dniu 1 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka do Miedniewic Klasztornych. Msza Św. w kościele Najść. Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 po Mszy pielgrzymka wyruszy w kierunku ulicy Skłodowskiej. Z naszej parafii pątnicy dołączają się przy kapliczce na skrzyżowaniu ulicy Widok Skłodowskiej i Czerwonej.
  3. 2 sierpnia pielgrzyma autokarowa do Miedniewic Klasztornych wyjazd spod Castoramy o godz. 8.30. Autokar będzie jechał ulicą Skłodowskiej. Koszt 20 zł. Są jeszcze wolne miejsca.
  4. Zapraszamy na 21 Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia. Z naszego miasta i okolic wyruszy grupa fioletowa. Przewodnikiem grupy jest ks. Paweł Olszewski. Zapisy po Mszy Św. i w kancelarii parafialnej. Jest też możliwość duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Uczestniczymy w programie pielgrzymki słuchając konferencji i modląc się jedną częścią różańca w ciągu dnia. Wpisowe z duchowego uczestnictwa przeznaczone jest dla osób, których nie stać na opłacenie wpisowego. Spotkanie organizacyjne dla grupy fioletowej z przewodnikiem 3 sierpnia godz. 19.00 u Sióstr Apostolinek.
  5. W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30. Msza Św. o godz. 18.30, litania i wystawienie Najśw. Sakramentu z adoracją do godz. 21.00.
  6. W sobotę Święto Przemienienia Pańskiego i pierwsza sobota miesiąca Msza św. o godz. 8.00 po Mszy Św. odmawiamy różaniec i litania do serca Maryi.
  7. Panie z Kół Żywego Różańca z naszej parafii przygotowują na 15 sierpnia wianki ziela do poświęcenia. Wianki będzie można nabyć przed Msza Świętą 15 sierpnia.
  8. W ostatnią niedziele 28 sierpnia na Mszy Św. o godz. 11.30 w naszej parafii będą tzw. dożynki czyli podziękowaniu Bogu za plony i zbiory.
  9. Pielgrzymka do Świętej Lipki i Gietrzwałdu 21 sierpnia. Wyjazd: parking Castoramy godz. 4.00 przyjazd około 22.00. Koszt 80 zł.