1. Zapraszam na 20 Jubileuszową Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia. Z naszego miasta i okolic wyrusza grupa Fioletowa na czele z przewodnikiem ks. Pawłem Olszewskim i Siostrami zakonnymi. Pielgrzymka wyrusza z Łowicza i przez dziewięć dni pielgrzymuje do tronu Jasnogórskiej Pani. Do zapisów potrzebne są dane: imię, nazwisko, adres, pesel. Koszt wpisowego 60 zł. By wyruszyć na pielgrzymi szlak potrzeba przede wszystkim intencji z jaką idziemy do Częstochowy. Chęci uporządkowania swojego życia, zatrzymania się i życia przez dziewięć dni z dobroci serca drugiego człowieka. Już dziś zapewniam, że zabieramy z sobą Wasze intencje i codziennie będziemy modlili się w tych intencjach na różańcu. Jest także możliwość duchowego uczestnictwa w pielgrzymce dla osób, które nie mogą wyruszyć na pielgrzymkę, podejmują program duchowy pielgrzymki: różaniec, codzienna Msza Św., odsłuchanie konferencji w mp3, spowiedź. Zapisy do duchowego uczestnictwa w kancelarii a wpisowe jest przekazane dla osób, nie mogą opłacić wpisowego.
 2. Spotkanie organizacyjne dla grupy fioletowej przed wyjściem pielgrzymki 2 sierpnia (niedziela) godz. 17.00 u Sióstr Apostolinek ul. Nowobielańska 53 w Skierniewicach. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą.
 3. 1 sierpnia z naszego miasta wyrusza pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. O godz. 6.30 Masza Św. w kościele na Widoku, od 6.00 na parkingu Castoramy będzie podstawiony samochód na bagaże. Wyjście o godzinie 7.00 a pielgrzymi z naszej parafii gromadzą się przy Hortex – sie o godz. 8.00. 2 sierpnia wyjazd autokarem do Miedniewic o godz. 8.00 spod parkingu Castoramy. Zapisy u p. Marianny.
 4. W sobotę 1 sierpnia pierwsza sobota miesiąca o godz. 8.00 Masza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi, litania i różaniec.
 5. Najbliższe pielgrzymki autokarowe: do Kodnia 23 sierpnia, do Lichenia 6 września. Wszelkie informacje na plakatach w drzwiach wejściowych.
 6. W dniach 11-12 września br. odbędzie się w Łowiczu Ogólnopolska Pielgrzymka Niewidomych. Organizatorzy proszą naszą parafię o przyjęcie na nocleg z 11 na 12 września 10 osób niewidomych i 10 opiekunów. Chętne rodziny proszę o zgłaszanie się do zakrystii po Mszy Św. i w tygodniu do kancelarii lub telefonicznie.
 7. Miesiąc sierpień miesiącem trzeźwości w naszym kraju zachęcam do abstynencji w intencji osób uzależnionych, szczególnie młodych.
 8. Przyjmujemy intencje Mszalne na pierwsze półrocze 2016 r.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę. Gość Niedzielny u ministrantów.
 10. Na pierwszą chorągiew parafialną w zeszłą niedzielę panie z kół żywego różańca zebrały do puszek sumę: 1157 zł Bóg Zapłać
 11. Życzę wszystkim udającym się na wypoczynek udanego urlopu i sił do pracy dla tych, którzy już są po wypoczynku.
 12. Po Mszy Świętej święcenie pojazdów mechanicznych i modlitwa przez wstawiennictwo św. Krzysztofa