1. W dniach 20-25 lipca będziemy gościli w naszym mieście 48 osób z Francji i 50 osób z Włoch w ramach: DNI W DIECEZJI na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Nasi goście wraz z naszymi wolontariuszami odwiedzą Szymanów, Niepokalanów, Warszawę, Łowicz, Skierniewice. Każdego dnia wspólnie będziemy się modlili na Eucharystii i czuwaniu modlitewnym w czwartek 21 lipca. Będziemy dzielili się z Nimi naszym doświadczeniem wiary w naszych damach i rodzinach.

           Dlatego zapraszamy wszystkich na dwa wspólne wydarzenia: 

A) Czuwanie modlitewne z młodzieżą, która wybiera się na ŚDM i z młodymi z Francji, Włoch w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach na Widoku 21 lipca (czwartek) godz. 19.30. Nabożeństwo poprowadzą Siostry Apostolinki. Zapraszamy Księży ze Skierniewickich parafii do wspólnej modlitwy.

B) W niedzielę 24 lipca (Dzień dla Rodziny) zapraszamy parafian na Mszę Św. z gośćmi z zagranicy oraz rodzinami przyjmującymi młodych w swoich domach o godz. 14.00 w kościele Garnizonowy w Skierniewicach. Następnie przejdziemy wspólnie na teren zalewu skierniewickiego i tam odbędzie się piknik pod hasłem: „Jak smakuje Polska” prosimy w miarę możliwości o przygotowanie i przyniesienie typowych potraw i ciast polskich (pierogi, bigos itp.) na godz. 13.00 do namiotów stojących nad zalewem. Na pikniku wspólną zabawę poprowadzi wodzirej. Będzie to czas na spotkania, rozmowy i wspólne dziękowanie sobie za ten czas.

C) Zapraszamy też do Łowicza na wydarzenia centralne w sobotę 23 lipca godz. 10.30 Msza Św. a następnie wiele imprez towarzyszących na łowickich błoniach i rynku miasta.

  1. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ŚDM Karków 2016. Dziękujemy
  2. Rozpoczynamy zapisy na 21 Łowicką Piesza Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia. Z naszego miasta i okolic wyruszy grupa fioletowa. Zapisy po Mszy Św. i w kancelarii parafialnej. Jest tez możliwość duchowego uczestnictwa w pielgrzymce zapisy i więcej informacji przy zapisach.
  3. Rekolekcje letnie dla dziewcząt organizowane dla dziewcząt przez Siostry Świętej Rodziny odbędą się w dniach 21-25 sierpnia w domu zakonnym w Łodzi. Więcej informacji udziela siostra Ewa.
  4. Dziękuję za złożone ofiary na tacę, wpłacane na konto parafialne, wpłaty indywidualne i anonimowe. A dziś szczególnie dziękuję w trzecią niedzielę miesiąca za tace inwestycyjną jako miesięczną zbiórka funduszy na budowę kościoła. Już dziś dziękuję za wszelkie złożone ofiary i pomoc w każdej sytuacji.
  5. W przyszłą niedzielę 24 lipca po każdej Mszy Św. świecenie pojazdów mechanicznych i modlitwa w intencji kierowców za wstawiennictwem św. Krzysztofa.
  6. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrego urlopu, spokoju i proszę o zachowanie zasad bezpieczeństwa zwłaszcza w podróży.
  7. Grupa „SERCE” zaprasza na miting Anonimowych Narkomanów w każdą niedzielę przy kościele św. Stanisława w Skierniewicach w godz.14.30-16.15 w salce katechetycznej. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.