1. 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny układ Mszy Św. niedzielny czyli godzina: 8.00; 10.00; 11.30; 19.00. po każdej Mszy św. poświęcenie ziela, która zostało przygotowane prze Koła Żywego Różańca za co bardzo serdecznie dziękujemy.
 2. Wyruszyła 21 Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Gorę. Główna intencja tegorocznej pielgrzymki to prośba o wszelkie błogosławieństwo na czas nawiedzenia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji, która rozpocznie się we wrześniu tego roku. Pielgrzymi zabrali ze sobą wszystkie intencje także z naszej parafii. Ks. Proboszcz serdecznie pozdrawia wszystkich parafian i przyjaciół parafii oraz bardzo dziękuję za modlitwę w intencji ŚDM w Krakowie.
 3. Dziś pielgrzymi będą nocowali w Wysokienicach a wieczorem zapraszamy wszystkich na koncert pana Marcina Stycznia (śpiewa poezje min. Karola Wojtyły) w kościele w Wysokienicach o godz. 19.30.
 4. Na stronie internetowej pielgrzymki jest „skrzynka intencji” można tam wpisywać intencje, w których pielgrzymi będą modlili się w każdej grupie i każdego dnia pielgrzymki.
 5. Przez czas trwania pielgrzymki w dni powszednie w naszym kościele podczas homilii będą czytane rozważania konferencji pielgrzymkowych i w ten sposób będzie możliwość uczestniczenia duchowo w pielgrzymce.
 6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii św. Edytę Stein, św. Wawrzyńca i św. Klarę.
 7. Parafia w Nieborowie organizuje pielgrzymkę do Portugali min. do Fatimy są jeszcze wolne miejsca a wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii po Mszy Św.
 8. W ostatnią niedziele 28 sierpnia na Mszy Św. o godz. 11.30 w naszej parafii będą tzw. dożynki czyli podziękowaniu Bogu za plony i zbiory.
 9. Pielgrzymka do Świętej Lipki i Gietrzwałdu 21 sierpnia. Wyjazd: parking Castoramy godz. 4.00 przyjazd około 22.00. Koszt 80 zł.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję za dzisiejsza ofiary pieniężne składane na tacę.
 11. Dziękuję ks. Rafałowi za pomoc duszpasterską w te dni i życzymy nadal dobrego pobytu u dziadków.
 12. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy wielu dobrych chwil i wypoczynku.