1. Witam w naszej wspólnocie parafialnej ks. Henryka Boczka, którzy będzie u nas rezydentem i pomocą duszpasterską. Niepokalanemu Sercu Maryi zawierzamy księdza Henia i życzymy dobrego pobytu w parafii pod lasem. Tym samym dziękuję księdzu Mirkowi Kurkowi za pomoc duszpasterską w niedziele i święta w naszej wspólnocie parafialnej, oczywiście nie mówimy do widzenia, ale do zobaczenia bo pewnie nie raz jeszcze się spotkamy przy ołtarzu w naszej kapicy.
  2. W poniedziałek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła zapraszam na Mszę Św. o godzinie 18.30 i już dziś składam najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Piotrów i Pawłów.
  3. Przyjmujemy intencje Mszalne na pierwsze półrocze 2016 rok zapraszam do zakrystii po Mszy Św. i w kancelarii parafialnej.
  4. Pierwszy czwartek miesiąca Msza o godz. 18.30 modlimy się w intencji powołań z naszej parafii i powołanych szczególnie kleryka Rafała. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 Msza Św. o Najśw. Sercu Jezusa godz. 18.30 litania do Serca Jezusa i wystawienie do godz. 21.00
  5. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. o godz. 8.00 o Niepokalanym Sercu Maryi, różaniec, Litania do Serca Maryi i spotkanie Kół Żywego Różańca.
  6. Pani Marianna organizuje pielgrzymkę do Piekar Śląskich 19 lipca br. zapisy u pani Marianny a więcej informacji na plakacie. Są jeszcze wolne miejsce, koszt 75 zł, wyjazd z pod Castoramy.
  7. Od rodziców dzieci komunijnych otrzymałem z pieniędzy składkowych sumę 1772,40, które pozostały po organizacji komunii. Będąc na targach sakralnych zakupiłem 4 zestawy świec ołtarzowych na poszczególne okresy liturgiczne, dwa ornaty w kolorze białym i jeden Maryjny. Małe nagłośnienie przenośne na procesje i pogrzeby, brakujące księgi parafialne, naczynko do lavabo przy tabernakulum, naczynko do polewania wodą przy chrzcie. Zostały także zamówione dwa obrusy. Rodzicom dzieci komunijnych z naszej parafii bardzo serdecznie dziękuję.
  8. W najbliższą środę o godzinie 19.30 w jest możliwość bezpłatnego indywidualnego spotkania z doradcą zawodowym dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  9. Teatr „Truskawkowi Rodzice” zapraszają na spektakl pt. „Lampa Alladyna” 28 czerwca o godz. 11.00 i 12.15 w kino Polonez. Przedstawienie jest charytatywne dla chorego Tomka, dla którego są zbierane fundusze na najnowsze metody leczenia.
  10. Dzieci z placówki DOM zapraszają na spektakl „Dzieci za kurtyną” 29 czerwca godz. 15.00 w sali małej kina Polonez, więcej informacji na plakacie.
  11. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę w zeszłą niedzielę, dziękuję za regularne wpłaty na konto parafii ofiarodawcom indywidualnym.