1. Dziś rozpoczynamy adwent: czas radosnego oczekiwania na przyjście Mesjasza. Roraty o godz. 6.45 od poniedziałku do piątku w sobotę o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich na tę Msze św. ku czci Matki Bożej w oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Dzieci zapraszamy do udziału w roratach z lampionami i konkursie na obecność, tradycją naszej parafii jest zapalnie przez dzieci siedmiu świec symbolizujących nas wszystkich idących na spotkanie z Jezusem. Po mszy roratniej kakałko dla dzieci i dobra kawa dla rodziców.
 2. Zapraszamy po Mszy Św. w każdą niedzielę adwentu na kiermasz świąteczny. Będzie można zakupić min. pierniki, świece Caritas, stroiki, figurki na stół wigilijny, karty świąteczne. Uzyskane fundusze ze sprzedaży są przeznaczone na budowę kościoła.
 3. Zapraszamy wszystkich do naszej świątecznej akcji: PRP czyli Paczka Robi Paczkę. Proszę o zgłaszanie osób potrzebujących. Prosimy o przynoszenie różnego rodzaju produktów żywnościowych lub inne upominki i słodkości. Jest też inna forma pomocy jak np. ofiarowanie swojego wolnego czasu np. dla osób starszych mieszkających samotnie by zrobić zakupy lub posprzątać mieszkanie. Jest to propozycja dla młodzieży.
 4. Opłatek na stół wigilijny w naszej parafii roznoszą radni parafialni, pan Organista Artur i Pan Kościelny Ryszard. Osoby roznoszące opłatek posiadają identyfikatory. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na budowę kościoła. W tym tygodniu ulice: w poniedziałek, wtorek; osiedle Bajkowe, ul. Brzechwy i osiedle Północna, środa i czwartek ul. Skłodowska, piątek ul. Nowobielańska, ul. Starbacicha, Działkowa, Gójskiego i Skrzypka. Początek roznoszenia opłatka od godz. 17.00.
 5. Siostry Apostolinki w niedzielę 4 i 11 grudnia po każdej Mszy Św., będą rozprowadzały ewangeliarze z rozważaniami na każdy dzień.
 6. Kalendarze diecezjalne i świece Caritas rozprowadzają Panie z Kół Żywego Różańca. Świece małe po 5 zł, duże po 15 zł.
 7. Spowiedź przed świętami 16,17,18 grudnia.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w trzecią niedzielę miesiąca 8434 zł. Na konto parafialne w listopadzie z wpłat indywidualnych na budowę kościoła, wpłynęło: 2 313 zł. W miesiącu grudniu i styczniu nie będzie zbiórki w III niedzielę miesiąca.
 9. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00 po Mszy Św. adoracja do godz. 21.00
 10. Spotkanie organizacyjne tylko dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej w sprawie strojów w niedzielę 27 listopada godz. 17.30 w kaplicy.
 11. W każdą środę w naszej parafii od godz. 17.30 będzie możliwość nieodpłatnie skorzystać z porady psychologa. Więcej informacji w kancelarii parafialnej.
 12. Bardzo dziękuję za składnie opłatków Liturgicznej Służbie Ołtarza, paniom z KŻR i naszym bielankom z grupy Dzieci Boże.