1. Podziękowania za procesje Bożego Ciała i przygotowanie ołtarzy: radzie parafialnej i Kołom Żywego Różańca, ministrantom, lektorom, bielankom, s. Ewie, Strażakom OSP Mokra Prawa, panu Arturowi i panu Ryszardowi, Straży Miejskie i Policji, Scholi, dziękuję panom za konstrukcje metalowe ołtarzy i dziękuję za blaty drewniane na te konstrukcje. Dziękuję za kwiaty i dekoracje ołtarzy. Dziękuję wszystkim parafianom za udział w procesji Bożego Ciała.
 2. Dziś na Mszy Św. o godz. 11.30 rocznica pierwszej komunii świętej.
 3. Sprzątanie naszej działki parafialnej na festyn parafialny i poświęcenie pod budowę we wtorek 31 maja godz. 19.30.
 4. Msze św. o godz. 18.30 z procesja eucharystyczną do czwartku.
 5. 4 czerwca w sobotę będziemy przeżywali odpust parafialny Niekopalnego Serca Maryi. Układ Mszy Św. i nabożeństw tego dnia jest następujący: Msza Św. o godz. 9.00 i 18.30 – Uroczysta Msza Św. odpustowa, której przewodniczył będzie ks. Proboszcz Grzegorz Gołąb

Po Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie adoracji.

Godz. 10.00 pierwsza część różańca, zapraszam ministrantów, lektorów, kościół domowy.

Godz. 12.30 II część różańca zapraszam pierwsze Koła Żywego Różańca Świętej Zofii, i wszystkich chętnych

Godz. 15.00 III część różańca zapraszam drugie Koło Żywego Różańca Niekopalnego Serca Maryi i Wolontariuszy ŚDM

Godz. 17.30 IV część różańca zapraszam: Radę Parafialną, Bielanki, Zgromadzenia Zakonne, Grupę Uwielbienia „Głos Pana” i wszystkich chętnych. Adoracja będzie przez cały dzień z przerwa od godz. 14.00-15.00 ślub.

 1. 5 czerwca w niedzielę zapraszam wszystkich na II Festyn Parafialny pod hasłem: „Wspólnie budujemy kościół”. O godz. 17.00 ks. Biskup Andrzej F. Dziuba dokona uroczystego poświęcenia placu pod budowę kościoła. Zapraszam całe rodziny do dwóch aktów upamiętniających to wydarzenie. Pierwszy to „kapsuła czasu”: przynosimy z zdjęcie najlepiej całej rodziny, na odwrocie opisujemy całą rodzinę i podajemy adres zamieszkania. Takie zdjęcie wkładamy do kapsuły czasu, która jest wystawiona w kaplicy. Dzieci mogą także narysować swoją Rodzinę i taki rysunek umieścić w tej skrzyni, nazwanej „kapsułą czasu” dla następnych pokoleń.

Drugi akt upamiętniający początki powstawania naszego kościoła to tzw. „pierwszy szpadel” będzie można podejść i ukopać trochę ziemi pod budowę kościoła oczywiście upamiętniając ten moment na fotografii, tak by mieć pamiątkę z tego wydarzenia, a także będzie można podpisać się pod aktem poświęcenia na odpowiednio przygotowanych do tego arkuszach papieru.

Program Festynu: na ulotkach. Proszę o zgłaszanie się do biegów

 • Ciasta do konkursu na „najsmaczniejsze ciasto w parafii” w tym roku ciasto owocowe, przynosimy od 14: 30  do salki w niedzielę 5 czerwca.
 • – zapisy do biegu o Puchar Proboszcza, 10 km dorośli i 1 km dla dzieci – do godz. 14.00 w niedzielę 5.06 u organizatorów a do soboty można zapisać się meilowo poprzez adres parafialny: kontakt@sercemaryiskierniewice.pl podajemy imię nazwisko, adres, dystans i wiek uczestnika
 1. 5 czerwca w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Św. o godz. 19.00
 2. 1 czerwca – dzień dziecka zapraszam dzieci na Mszę św. w środę po Mszy niespodzianka, a dzień dziecka także uczcimy podczas festynu parafialnego.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do pierwszej komunii Św. w naszej parafii w przyszłym roku 30 maja godz. 19.30 w kaplicy.
 4. Koła Żywego Różańca przygotowują wianki na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek Msza Św. z poświęceniem wianków w czwartek 2.06 godz. 18.30 10.
 5. Pielgrzymka do sanktuarium św. Anny koło Wrocławia 12 czerwca. Wyjazd o 2.00 w nocy, parking Castoramy przyjazd 22.00. koszt 80 zł. 11.
 6. 18 czerwca pielgrzymka diecezji Łowickiej na Jasną Górę przed peregrynacją cudownego obrazu MB w naszej diecezji jesienią tego roku. Proszę o zapisy w kancelarii parafialnej.12.
 7. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego drukarki, monitory, sprzęt AGD przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego dnia od godz. 17.00 w pierwszym garażu. Akcja będzie trwała do 8 czerwca br.13.
 8. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w miesiącu czerwcu, każdego dnia o godz. 18.00 14.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę.15.
 10. Pierwszy piątek miesiąc 3 czerwca spowiedź od godz. 17.30 Msza Św. o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 16.
 11. W związku z licznymi pytaniami o możliwość włączenia się do Scholi Parafialnej Pan Artur ogłasza że wspólnota, jaką jest Schola parafialna jest zawsze otwarta na przyjęcie nowych osób. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać swój talent wokalny do włączenia się w służbę przy ołtarzu – dla Chwały Pana i pożytku ludzi. Próby scholi w każdy wtorek o godzinie 19.00 i a w niedziele o godz. 9.00