1. 10 lutego Środa Popielcowa – rozpoczynamy okres liturgiczny: Wielki Post. W środę Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00; 17.00 i 18.30. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły: ilościowy i jakościowy czyli jeden posiłek w ciągu dnia do syta.
  2. Droga Krzyżowa w naszej parafii dla dzieci w każdy piątek wielkiego postu godz. 17.45 a dla dorosłych godz. 19.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę godz. 18.15. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach: 13,14,15 marca
  3. 11 lutego w liturgiczne wspomnienie MB z Lourdes Światowy Dzień Chorego zapraszam na Mszę Św. o godz. 7.00
  4. Plan wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą z błogosławieństwem mieszkań:

8 lutego poniedziałek: ul. Skłodowskiej od nr. 60 do ulicy Przemysłowa, (numery parzyste) i ul. Czerwona i ul. Kaczyńskiego;

9 lutego wtorek: ul. Skłodowskiej od ul. Przemysłowej do nr. 178                           ( numery parzyste);

10 lutego środa popielcowa – kolędy nie będzie

11 lutego czwartek: ul. Skłodowskiej od lasu do ul. Armii Krajowej;                      ( numery nieparzyste)

12 lutego piątek: ul. Skłodowskiej od Armii Krajowej do ul. Widok; (numery nieparzyste)  

Kolęda rozpoczyna się od godziny 17.00 a w sobotę od godziny 9.00. Podczas wizyty duszpasterskiej będzie możliwość złożenia deklaracji/zgłoszenia do przyjęcia młodzieży z zagranicy na ŚDM na tzw. dni w diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej, które będą przeznaczone na budowę kościoła. Jeśli ktoś z różnych względów w wyznaczonym czasie nie mógł przyjąć księdza z wizyta duszpasterską proszę o zgłaszanie się po mszy św. do zakrystii lub telefonicznie.

  1. Rozpoczęły się w naszej parafii Rekolekcje Odnowy Ewangelicznej. Spotkanie raz w tygodniu w niedzielę godz. 16.00 można się jeszcze zapisać.
  2. W związku z trwającą wizytą duszpasterską do 12 lutego w dni powszednie Msza Św. będzie o godzinie 7.00. Czyli nie będzie jeszcze Mszy Św. wieczornej o godz. 18.30 z wyjątkiem: środy popielcowej. Bardzo proszę osoby, które zamówiły w tych dniach intencję Mszalne o zgłoszenie się po mszy św. do zakrystii lub kancelarii.
  3. Od 14 lutego (pierwszą niedzielę wielkiego postu) o godz. 14.30 w kościele Św. Jakuba Ap. w Skierniewicach, raz w miesiącu będzie odprawiona Msza Św. w rycie łacińskim przed soborowym.
  4. Dziękuję za złożone ofiary składane na tace i wpłacane na konto parafialne, gość niedzielny i u naszych ministrantów