1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali ołtarze na procesję Bożego Ciała, dziękuję za tak liczny udział i wspólną modlitwę dwóch parafii. Księdzu Dziekanowi Jackowi Berezińskiemu i parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa za ufundowanie Monstrancji procesyjnej.

  IMG_7016

  Monstrancja

 2. Dziękuję rodzicom i dzieciom, które przystąpiły do pierwszej komunii w naszej parafii za ufundowanie puszki do rozdzielania komunii.
 3. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.00 w dni dawnej oktawy czyli do czwartku, po Mszy procesja Eucharystyczna, a dziś nieszpory o godzinie 18.30
 4. W czwartek zapraszam na Nieszpory o godz. 18.00 i Mszę świętą o godz. 18.30 z poświęceniem wianków zrobionych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory. Wianki w naszej parafii przygotowane zostały przez Panie z Kół Żywego Różańca, ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane na potrzeby parafii.
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego serca Pana Jezusa – odpust w parafii na Widoku. Tego dnia nie obowiązuje nas post.
 6. W sobotę 13 czerwca liturgiczne Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – odpust parafialny. Zapraszam wszystkich na wspólne świętowanie. Msze Św. o godzinie 8.00, 10.00 i Uroczysta Suma o godz. 11.30 z procesją wokół budynku przedszkola. Na tę Mszę zaprosiłem nowo wyświęcanych kapłanów naszej diecezji: ks. Piotra, ks. Tomasza, ks. Łukasza, homilię wygłosi ks. Dziekan Jan Pietrzyk. Zapraszam ministrantów, lektorów, bielanki, scholę parafialną i wszystkie grupy parafialne. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 18.30 – niedzielnej.
 7. Niemniej zapraszam na drugą część parafialnego świętowania. Od godz.15.00 na pierwszy festyn parafialny.
  • Niespodzianka i rozpoczęcie o godz. 15.00
 • od godz. 14 do godziny 15.30 przynosimy serniki na konkurs
 • Koncert orkiestry OSP Maków godz. 15.30
 • Ustronie godz. 16.45
 • Schola godz. 17.45
 • Zapisy na biegi już dziś w kancelarii i w sobotę od godz. 14.00

Całość zabawy poprowadzi Wodzirej, będzie konkurs, w którym każdy odpowiedź będzie nagrodzona. Zapraszam do wspólnej zabawy, wspólnego bycia i świętowania niech ten czas będzie czasem dla nas i naszych Gości. Będzie wiele atrakcji i dobrej zabawy. Ubieramy się na sportowo, zabieramy z sobą parę złotych lub więcej niż parę i zapraszam by ten czas spędzić z sąsiadami, znajomymi i poznać nowych znajomych. Wspólnie budujemy kościół ten materialny ale przede wszystkim ten duchowy jako wspólnota modlitwy i radości.

 1. Zapraszam we wtorek 9 czerwca na godz. 19.00 do porządkowania i przygotowania terenu pod budowę kościoła, w poniedziałek zostaną wywiezione ostatnie duże elementy betonowe. Proszę o przyniesienie grabek i szpadla.
 2. Zapraszamy na wykład otwarty pedagoga i medioznawcy Małgorzaty Więczkowskiej pt. Dziecko w świecie bajek i obrazów. Wykład odbędzie się w środę 17 czerwca br. o godz. 19.00 w Przedszkolu Świętej Rodziny przy ul. Armii Krajowej 4. Szczegóły na plakatach.