1. Transmisja Mszy Św. przez aplikację Facebooku profil Rafał Babicki w niedzielę palmową o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 19.00 Gorzkie Żale o godz. 18.15. Dni powszednie godz. 18.30 oraz koronka do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym NS. Różaniec z kaplicy Sióstr Św. Rodziny godz. 20.30. Transmisje w wielki czwartek, wielki piątek i wielką sobotę o godz. 19.00. W niedzielę zmartwychwstania msze transmitowane o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 19.00 podobnie w drugi dzień świąt wielkanocnych.
  2. Ze względu za zaistniałą sytuację i stosując się do zakazu organizowania zgromadzeń nie będzie w tym roku święcenia pokarmów. Dlatego proszę wszystkich o wspólną modlitwę przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego. Tekst poniżej ogłoszeń parafialnych z możliwością pobrania.
  3. Podczas Mszy Św. może przebywać w kaplicy do 5 osób dlatego proszę wszystkich o zachowanie tej możliwości tylko dla osób, które zamówiły intencje mszalną na konkretna godzinę. Proszę o kontakt z osobami, które zamówiły intencje Mszy Św. w wielka sobotę.
  4. Spowiedź tylko po wcześniejszym ustaleniu terminu i godziny w tej sprawie proszę o kontakt telefoniczny.
  5. Msze św. i zamówione intencje w tygodniu będą odprawiane zgodnie z wolą zamawiających. W sprawach zmówionych mszy św. lub zmian terminów proszę o kontakt telefoniczny. Tel. par. 728 991 224
  6. W sprawach kancelaryjnych proszę o kontakt telefoniczny: 728 991 224
  7. Przypominam, że obowiązuje nas wszystkich zakaz przemieszczania się dlatego proszę wszystkich o pozostanie w domach, proszę trwać na modlitwie rodzinnej o ustanie wirusa w naszym kraju i na całym świecie. Proszę o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych.

POŚWIĘCENIE POKARMÓW PODCZAS WIELKANOCNEGO ŚNIADANIA

  1. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.Amen.
  2. K. Łaska i pokój od Boga, naszego Ojca, który przez śmierć i zmartwychwstanie swojego Syna pojednał świat ze sobą i napełnił nas radością, niech będzie z wami wszystkimi.
  3. I z duchem twoim.

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią poleciłeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dniu zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby wraz z nimi spożyć posiłek. Prosimy Cię, pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas wielkanocnego posiłku, abyśmy mogli się radować udziałem w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.

Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i dajesz życie światu, pobłogosław + ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie wytrwale na pustkowiu i który wziąłeś w swoje święte i czcigodne ręce, aby go przemienić w swoje Ciało.

Baranku Boży, Ty pokonałeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław + to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie Ty spożyłeś z Apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy.

Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław + znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Pozwól nam wszystkim dojść do Twojej wiecznej uczty w domu Ojca, gdzie żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Modlitwa Pańska – Ojcze Nasz za chorych, samotnych i tych, którzy w tym czasie są na dyżurach w szpitalach, pogotowiu ratowniczym w stacjach sanepidu.