1. 6 sierpnia z katedry łowickiej wyrusza 26 Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę. Pątnicy z rejonu skierniewickiego będą przez dziewięć dni pielgrzymować i modlić się o zbawienie, pokój w Ukrainie, o ratowanie uzależnionych szczególnie dzieci i młodzieży, za rodziny i o powołania kapłańskie zakonne i misyjne z naszego miasta i okolic. Dlatego na stoliczku za ławkami jest wystawiana puszka, do której można włożyć zapisane intencje do modlitwy różańcowej odmawianej każdego dnia podczas pielgrzymki. Grupa Skierniewicka – to grupa fioletowa, zapraszamy młodzież, dorosłych, małżeństwa z dziećmi, chociaż na te pierwsze dwa dni sobota i niedziela.
  1. Spotkanie organizacyjne dla grupy fioletowej 4 sierpnia godz. 19.30 parafia Niepokalanego Serca NMP. Grupa nasza razem z grupą Granatową posiadała własną bazę i wspólne pole namiotowe oraz prysznice turystyczne. Zapisy na pielgrzymkę on-line: strona lppm.pl i Facebook pielgrzymki młodzieżowej.
  2. Jest też możliwość duchowego uczestnictw w pielgrzymce także zapisując się przez stronę pielgrzymki. W dniach od 6 do 14 sierpnia na mszy św. wieczornej o godz. 18.30 będą odczytane treści programu duchowego pielgrzymki. Zapraszamy w te dnia na Mszę Św.
  3. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium w Miedniewicach, Matki Bożej Świętorodzinnej w dniach: 1-2 sierpnia. Pielgrzymka rozpoczyna się 1 sierpnia Mszą Św. o godz. 6.00 w kościele Św. Jakuba Ap. w Skierniewicach.
  1. Pierwszy czwartek miesiąca – 4 sierpnia modlimy się o powołania i za powołanych Msza Św. o godz. 18.30 z modlitwą bł. Jakuba Alberione. Pierwszy piątek miesiąca 5 sierpnia, spowiedź od godz. 17.00, Msza o godz. 18.30 po Mszy Św. litania do Serca Pana Jezusa i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 24.00.
  2. W sobotę 6 sierpnia uroczystość Przemienienia Pańskiego zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 następnie tak jak w pierwsza sobotę miesiąca litania do Serca Maryi i różaniec prowadzony przez Wspólnotę Kół Żywego Różańca z naszej parafii.
  3. Dziś po każdej Mszy Św. święcenie pojazdów mechanicznych. Świecenia za kościołem i można nabyć breloki z modlitwą św. Krzysztofa.
  1. Bóg zapłać dziś za złożone ofiary. Zapraszamy o prasę katolicką: Gość Niedzielny. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka charytatywna na potrzeby punktu pomocy najuboższym ARKA. Dziękujemy za wsparcie.
  2. Zbiórka zużytego sprzętu AGD tzw. elektro śmieci, tylko do 2 sierpnia w garażu nr 9.
  3. Panie ze wspólnoty Kół Żywego Różańca przygotowują wianki ziela za 15 sierpnia, za co serdecznie dziękujemy.
  4. Dziękujemy ks. Piotrowi i ks. Rafałowi