1. 6 sierpnia z katedry łowickiej wyrusza 28 Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę. Pątnicy z rejonu skierniewickiego będą przez dziewięć dni pielgrzymować i modlić się o zbawienie, o zakończenie wojny w Ukrainie, o ratowanie uzależnionych szczególnie dzieci i młodzieży, za rodziny o powołania kapłańskie zakonne i misyjne z naszego miasta i okolic. Dlatego na stoliczku za ławkami jest wystawiana puszka, do której można włożyć zapisane intencje do modlitwy różańcowej odmawianej każdego dnia podczas pielgrzymki. Grupa Skierniewicka – to grupa fioletowa, zapraszamy młodzież, dorosłych, małżeństwa z dziećmi, chociaż na ten pierwszy dzień 6 sierpnia – niedziela.
  1. Spotkanie organizacyjne dla grupy fioletowej 3 sierpnia godz. 19.30 parafia Niepokalanego Serca NMP. Grupa nasza razem z grupą Granatową posiadała własną bazę i wspólne pole namiotowe oraz prysznice turystyczne. Zapisy na pielgrzymkę on-line: strona lppm.pl i Facebook pielgrzymki młodzieżowej.
  2. Jest też możliwość duchowego uczestnictw w pielgrzymce także zapisując się przez stronę pielgrzymki. W dniach od 6 do 14 sierpnia na mszy św. wieczornej o godz. 18.30 będą odczytane treści programu duchowego pielgrzymki. Zapraszamy w te dnia na Mszę Św.
  3. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium w Miedniewicach ze Skierniewic, Matki Bożej Świętorodzinnej w dniach: 1-2 sierpnia. Pielgrzymka rozpoczyna się 1 sierpnia Mszą Św. o godz. 6.00 w kościele Św. Jakuba Ap. w Skierniewicach. Spotkanie z pielgrzymami przy kapliczce obok nowopowstałego ronda na ulicy Skłodowskiej, ul. Widok i ulicy Czerwonej godz. 7.15. Więcej informacji na plakacie.
  1. Pierwszy czwartek miesiąca – 3 sierpnia modlimy się o powołania i za powołanych Msza Św. o godz. 18.30 z modlitwą bł. Jakuba Alberione. Pierwszy piątek miesiąca 4 sierpnia, spowiedź od godz. 17.30, Msza o godz. 18.30 po Mszy Św. litania do Serca Pana Jezusa i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 24.00.
  2. W sobotę 5 sierpnia zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, litania do Serca Maryi i różaniec prowadzony przez Wspólnotę Kół Żywego Różańca z naszej parafii.
  1. Bóg zapłać dziś za złożone ofiary. Zapraszamy o prasę katolicką: Gość Niedzielny. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka charytatywna na potrzeby punktu pomocy najuboższym ARKA. Dziękujemy za wsparcie.
  2. Dziękujemy ks. Piotrowi i neoprezbiterowi Michałowi za pomoc w niedziele wakacyjne.
  3. Po tygodniu układania płytek granitowych mamy już posadzkę w połowie kościoła. Dlatego za wszelkie złożone ofiary pieniężne bardzo dziękuję.