1. Dziś pierwsza niedziela adwentu czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty rano od poniedziałku do piątku 6.45 w sobotę o godzinie 8.00. Dla dzieci będzie: konkurs na obecność podczas rorat i jak w latach ubiegłych możliwość zapalenia świece na świeczniku w oczekiwaniu na Światłość odwieczną oraz losowanie figurki MB i oczywiście kakałko a dla rodziców i starszego rodzeństwa kawa.
  2. Rekolekcje adwentowe będą w dniach: 10,11,12 grudnia (niedziela, poniedziałek, wtorek) Nauki rekolekcyjne wygłosi do nas ks. Robert Kwatek – proboszcz Katedry w Łowiczu.

Msze Św. z nauką 10 grudnia niedziela 8.00, 10.00, 11.30, 19.00

11 grudnia poniedziałek 8.00, 17.00, 19.00

12 grudnia wtorek 8.00, 17.00, 19.00

Spowiedź: Niedziela podczas każdej Mszy Św.

Poniedziałek/wtorek: 8.00 i po południu od godz. 16.00 do 20.00

Wizyta u chorych w poniedziałek 11.12 od godz. 10.00, prosimy o zgłaszanie adresów osób chorych po Mszy Św. i telefonicznie.

  1. Opłatek wigilijny w naszej parafii będzie roznoszony już od najbliższego poniedziałku 4 grudnia przez naszych radnych parafialnych, pana Kościelnego i p. Artura – organistę, osoby roznoszące opłatki legitymują się identyfikatorami. Proszę o przekazanie tej informacji sąsiadom. Jeśli ktoś będzie miał wątpliwości proszę dzwonić do proboszcza. Fundusze zebrane przy tej okazji są w całości przeznaczone na budowę kościoła. Bardzo dziękuję bielankom, ministrantom, lektorom, rodzicom i młodzieży za przygotowanie opłatków wigilijnych dla naszej parafii.
  2. 8 grudnia – piątek: Uroczystość Niepokalnego Poczęcia NMP Msza Św. o godz. 18.30 po Mszy Św. Akatyst czyli uroczysta pieśń ku czci Matki Bożej w wykonaniu naszej scholii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
  3. W przyszłą niedzielę Msza Św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej komunii świętej o godz. 17.00.
  4. Od dziś rozpoczynamy w naszej parafii kiermasz świąteczny. W głównym wejściu do przedszkola będzie można nabyć: świąteczne dekoracje, stroiki, świece, katy świąteczne, pierniki. Uzyskane fundusze są przeznaczone na budowę kościoła. Bardzo dziękuję za wykonane rzeczy: Pani Annie, Pani Marii i Pani Ani.
  5. W adwencie można też wspierać akcję Caritas Polska przez zakup świecy na stół wigilijny w cenie 5 zł i 15 zł. W naszej parafii w czasie adwentu będzie coroczna akcja PRP czyli Paczka Robi Paczkę. Prosimy o przynoszenie produktów spożywczych z długim terminem ważności, środki czystości, słodycze, owoce itp. oraz proszę o zgłaszanie adresów osób do których dostarczymy przygotowane paczki.
  6. Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux przedstawią nam program pomocy dla Sri Lanki, kraju, w którym wiele dzieł miłosierdzia prowadzą właśnie siostry Świętej Rodziny.