1. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie wieńca dożynkowego paniom z Kół Żywego Różańca na czele z p. Marianną, Działkowiczom z ogródków działkowych Konwalia i Działkowiczom z Ogródków Działkowych Mokra Prawa za przygotowanie koszy z warzywami i owocami, dziękujemy za miód ofiarowany od pszczelarzy, chleb i wszelkie inne przygotowane na ten dzień wypieki. Bóg zapłać.
  2. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego jutro 4 września, Msza Święta na o godz. 8.30 zapraszamy dzieci i młodzież szczególnie pierwsze klasy z Ekonomika oraz w nauczycieli, wychowawców, dyrekcje szkół, rodziców. W przyszłą niedzielę poświęcenie przyborów szklonych na Mszy Św. o godz. 10.00.
  3. 7 września uroczyste otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach na ul. Nowobielańskiej 92 A. Dni otwarte w DPS-u 8-9 września zapraszamy wszystkich do odwiedzania nowego obiektu w Skierniewicach.
  4. Pierwszy czwartek miesiąca 7 września o godz. 18.30 Msza Św. z modlitwą o powołania.
  5. 8 września w piątek Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny po Mszy Św. po Mszy Św. różaniec i akt poświecenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi przed wystawionym Najśw. Sakramentem. Zapraszamy na wspólną modlitwę tego dnia.
  6. Powracamy do układu Mszy Św. w tygodniu od poniedziałku do soboty Msza Św. o godz. 18.30; wtorek i czwartek rano Msza Św. o godz.7.00. w sobotę Msza Św. niedzielna o godz. 18.30; niedziela godz. 8.00; 10.00; 11.30; 19;00
  7. W przyszłą niedzielę 10.09 zapraszam na pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców klas trzecich szkoły podstawowej, przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Masz Św. o godz. 17.00 po Mszy spotkanie z rodzicami, na którym będzie można zgłosić dziecko do pierwszej komunii świętej.
  8. Zapraszamy serdecznie Młodzież szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży 9 września 2017r. w Łowiczu. Będzie to czas radosnego uwielbienia Pana Boga, doświadczenia Jego obecności w Sakramencie Pokuty i Pojednania oraz w Eucharystii, a także przeżycia we wspólnocie młodych serc radości z bycia uczniem Chrystusa. Zapisy na autokar w kancelarii parafialnej i na Facebooku.
  9. Pielgrzymka KŻR do Domaniewic 23 września wyjazd z parkingu Castoramy 8.00 i od nas spod kaplicy godz.8.15.
  10. Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego Zawisza zaprasza dzieci i młodzież w swoje szeregi. Rodziców zainteresowanych udziałem swoich dzieci w zajęciach harcerskich zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek 8 września w kościele św. Jakuba po mszy świętej, która będzie odprawiona o godzinie 18:45.
  11. Zakończyły się wakacje wracamy do pracy i szkoły, ale także do naszych zadań parafialnych. Widzimy jak powstaje budynek świątyni, ale nie zapominamy o naszym budowaniu wspólnoty parafialnej. Zapraszam do jeszcze większego zaangażowania w służbę przy ołtarzu np. osoby śpiewające panie i panów do scholi parafialnej, próby w każdy wtorek o godz. 19.00; chłopców zapraszam na spotkania ministrantów sobota 9.30; dziewczęta na spotkanie dzieci Bożych.