1. Z dniem 3 stycznia ks. Biskup Ordynariusz wyraził zgodę by rezydentem w naszej parafii został ks. Paweł Górniak, którzy dotychczas był rezydentem w parafii Łęki Kościelne ze względu na swój stan zdrowia. Witamy bardzo serdecznie i ogarniamy modlitwą ks. Pawła szczególnie prosząc o łaskę zdrowia. Tym samym ks. Henryk Boczek udał się do domu kałana seniora w w swoje diecezji warszawskiej, której jest kapłanem. Księdzu Heniowi dziękujemy za posługę w naszej parafii i życzymy wiele łask Bożych i wiele zdrowia.
  2. W środę Uroczystość Bożego Objawienia – czyli Trzech Króli. Msze Św. w układzie niedzielnym 8.00; 10.00; 11.30; 19.00. Błogosławieństwo kredy i kadzidła podczas każdej Mszy św. Kreda jest do nabycia już dziś na stoliczku za ławkami. Przypomnę, że wracamy do pięknej tradycji pisania na drzwiach wejściowych domu skrót błogosławieństwa C+M+B 2016 Znaczy to „Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom, mieszkanie” lub: „Chryste błogosław temu domowi/mieszkaniu”. Krzyżyki między literami to nie plusiki tylko krzyże jak od błogosławieństwa.
  3. Wizyta duszpasterska zwana kolędą:

4 stycznia poniedziałek: ulica Jastrzębia i Wiklinowa;

5 stycznia wtorek: ulica Wiewiórcze i Jaskółcza;

6 stycznia środa: Objawienie Pańskie

7 stycznia czwartek: ulica Bajkowa i Czerwonego Kapturka

8 stycznia piątek: ulica Króla Maciusia

9 stycznia sobota: Kubusia Puchatka (blok)

Kolęda rozpoczyna się od godziny 17.00 a w sobotę od godziny 9.00. Podczas wizyty duszpasterskiej będzie możliwość zgłoszenia do przyjęcia młodzieży z zagranicy na ŚDM na tzw. dni w diecezji. Ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na budowę kościoła.

  1. Od 4 stycznia do 29 stycznia br. w dni powszednie Msza Św. będzie tylko o godzinie 7.00. W niedzielę układ Mszy św. bez zmian godz. 8.00; 10.00; 11.30; 19.00 a w sobotę rano o 8.00 i 18.30 Msza Św. niedzielna.
  2. Ze względu na kolęda w sprawach kancelaryjnych proszę w miarę możliwości umawiać się telefonicznie. Tel. na stronie intranetowej parafii i na tablicy w bramie wejściowej do przedszkola.
  3. W imieniu Kół Żywego Różańca zapraszam wszystkich tzn. ministranci, lektorzy, asystę kościelną, bielanki, rodziny domowego kościoła, wspólnota Głos Pana na coroczny opłatek grup parafialnych 6 stycznia po Mszy Św. o godz. 11.30
  4. Spotkanie opłatkowe dla grupy Fioletowej Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej 3 stycznia godz. 17.00 u Sióstr Apostolinek.
  5. Domowy Kościół Diecezji Łowickiej zaprasza na XIII Bezalkoholowy Bal Karnawałowy 23 stycznia 2016 w Centrum Rozrywkowo Konferencyjnym Maraton w Skierniewicach. Zapisy do 17 stycznia, więcej informacji na plakacie. Zapisy w zakrystii po Mszy Św. Dorośli 80 zł, młodzież 50 zł dzieci szkoła podstawowa/gimnazjum 20 zł.
  6. W okresie Bożego Narodzenia czyli przez najbliższe dni grupa młodzieży z naszej parafii będzie kolędować z zachowaniem tradycji kolędników barwnie ubranych. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby Hospicjum w Skierniewicach.
  7. W miesiącu styczniu są wolne jeszcze intencje mszalne.
  8. Dziękuję za złożone ofiary.