1. Rozpoczęliśmy adwent czas radosnego oczekiwania na narodziny Chrystusa Pana. Zapraszamy do pracy nad sobą w tym czasie. Niech nasze przygotowania do świąt Bożego Narodzenia przebiega w spotkaniu ze Słowem Bożym i uczynkach miłosierdzia względem ciała. Na stoliczku za ławkami mamy wyłożone paulińskie rozważania słowa Bożego na niedzielę dla dorosłych i adwentową zdrapkę.
  2. Roraty czyli Msza Św. o Matce Bożej w adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45 a w sobotę o 8.00. Pierwsze roraty jutro 30 listopada. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zapraszamy na roraty. Dla dzieci konkurs na obecność podczas rorat. Przypominam o lampionach. W tym roku dla dzieci w zastępstwie za tradycyjne „kakałko i dobrą kawę” po roratach zapraszamy na słodkie co nie co. Jak co roku będzie możliwość zabrania przez dzieci figury Matki Bożej na jeden dzień do domu. Karteczki z imieniem i nazwiskiem wrzucamy do koszyczka przed Mszą Św.
  3. Rekolekcje w tym roku będą w dniach 19-20 grudnia. Nauki rekolekcje wygłosi ks. Mirosław. Przez te dni będziemy dyżurować w konfesjonale i spowiadać. Szczegółowy plan rekolekcji i spowiedzi podamy w najbliższym czasie. Będzie możliwość indywidualnego umówienia się do spowiedzi w dogodnym czasie np. w ciągu dnia.
  4. Zapraszamy po opłatek wigilijny. W niedzielę opłatek będzie wyłażony na stoliku przed głównym wejściem do przedszkola a w tygodniu na stoliczku za ławkami. Zapraszamy po indywidualny odbiór opłatka do kaplicy. Proszę o przekazanie tej informacji osobom nieobecnym w kaplicy na Mszy Świętej. Proszę zadbać o osoby starsze, samotne, sąsiadów. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na opłacenie faktur za docieplenie świątyni naszego budującego się kościoła.
  5. Pierwszy czwartek miesiąca 3 grudnia msza św. o powołania i za powołanych z modlitwa bł. Jakuba Alberione o godz. 18.30. Pierwszy piątek miesiąca 4 grudnia: spowiedź od godz. 17.00, Msza Św. o godz. 18.30 oraz adoracja do godz. 21.00 z możliwością spowiedzi. Pierwsza sobota miesiąca Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi godz. 8.00 litania i różaniec po Mszy św.
  6. W naszej parafii w czasie adwentu coroczna akcja PRP czyli Paczka Robi Paczkę. Prosimy o przynoszenie produktów spożywczych różnego rodzaju najlepiej z długim terminem ważności, środki czystości, słodycze. Proszę o zgłaszanie adresów osób, do których dostarczymy przygotowane paczki. Akcja zbierania produktów do niedzieli 20 grudnia.
  1. Od dzisiejszego dnia w naszej parafii rozpoczynamy nowennę do świętego Michała Archanioła. Nowenna będzie przez dziewięć dni po mszy św. wieczornej.
  1. Zapraszamy po prasę katolicką Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Dzieci zapraszamy po Ziarenko, które jest wyłożone na stoliczku za ławkami. Świece Caritas na stół wigilijny duże w cenie 15 zł,  małe 6 zł – fundusze przeznaczone są dla osób najbardziej potrzebujących. Bardzo dziękujemy za przygotowanie dekoracji adwentowej w kaplicy.