1. Modlitwa różańcowa w miesiącu październiku przed wystawionym Najśw. Sakramentem od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 a w niedzielę o 18.30. Zapraszamy szczególnie dzieci, młodzież, całe rodziny. Dla dzieci jak co roku będzie konkurs na obecność podczas różnica. Dzieci zapraszamy po odbiór plansz wraz z ziarenkiem do wyklejanek. Po każdym różańcu będziecie otrzymywać jedną naklejkę, kto zbierze najwięcej otrzyma ciekawą nagrodę. W tym roku intencja główną na modlitwie różańcowej: O miłość i jedność w rodzinach.
  2. Dziś Msza Św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej komunii św. dziś o godz. 17.00
  3. Pierwszy czwartek miesiąca Msza św. z modlitwą bł. Jakuba Alberione o powołania i za powołanych godz. 18.30
  4. Pierwszy piątek miesiąca 4 października: spowiedź od 17.00 Msza św. o godz. 7.00 -rano i godz. 18.30. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. Pierwsza sobota miesiąca Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi godz. 8.00, litania po Mszy Św. i różaniec. Wizyta u osób chorych z komunią św. w pierwszy piątek miesiąca od godz. 10.00. Proszę o zgłaszanie osób chorych po Mszy św.
  5. Skierniewicki Bieg Papieski upamiętniający św. Jana Pawła II, Papieża, Polaka 13 października – niedziela w dzień papieski. Trasa biegu prowadzi z naszej parafii pod pomnik św. Jana Pawła II na placu przed kościołem garnizonowym w Skierniewicach. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 11.30, po zakończonej Mszy św. początek biegu o godz. 13.00. Dziękujemy za zorganizowanie biegu Skierniewickiemu Stowarzyszeniu Olimpijczyk i Miastu Skierniewice.
  6. Zapraszamy młodzież na Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE w tym roku we Wrocławiu w dniach 28.12-01.01.2020. Wyjazd organizuje Parafia św. Jakuba Ap w Skierniewicach i Siostry Apostolinki. Kontakt i bliższe informacje na plakacie.
  7. Zapraszamy chłopców do służby liturgicznej ołtarza czyli ministrantów. Szczególne zaproszenie kieruję do chłopców, którzy w tym roku przystąpili do pierwszej komunii świętej. Spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę 5 października godz. 10.00
  8. Studentom rozpoczynającym nowy rok akademicki szczególnie tym z pierwszego roku studiów, życzymy wielu sukcesów naukowych, opieki MB i Bożego błogosławieństwa na czas nauki i studenckiego życia.
  9. Wszystkim Michałom, Gabrielom, Rafałom życzymy wiele łask Bożych, dużo radości, miłości i pokoju i opieki św. patronów.
  10. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy św. Teresę od dzieciątka Jezus, Aniołów Stróżów, św. Franciszka z Asyżu i w sobotę św. s. Faustynę Kowalską.