1. Rozpoczęliśmy adwent czas radosnego oczekiwania na narodziny Chrystusa Pana. Zapraszamy do pracy nad sobą w tym czasie. Niech nasze przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia przebiega w spotkaniu ze Słowem Bożym i uczynkach miłosierdzia względem ciała.
  2. Roraty czyli Msza Św. o Matce Bożej w adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45 a w sobotę o 8.00. Pierwsze roraty jutro 29 listopada. Dla dzieci konkurs na obecność podczas rorat zapraszamy jutro po plansze. Przypominam o lampionach. Dla dzieci tradycyjne kakałko zapraszamy po roratach do kaplicy bocznej. Jak co roku będzie możliwość zabrania przez dzieci figury Matki Bożej na jeden dzień do domu. Karteczki z imieniem i nazwiskiem wrzucamy do koszyczka przed Mszą Św.
  3. Rekolekcje w tym roku będą w dniach 18 i 19 grudnia. Nauki rekolekcje wygłosi o. Piotr Szczepański – franciszkanin. Szczegółowy plan rekolekcji i spowiedzi podamy w najbliższym czasie.
  4. Zapraszamy po indywidualny odbiór opłatka do kościoła. Opłatek na stół wigilijny będzie do nabycia w kościele od przyszłej niedzieli, przy wyjściu głównym z kościoła i bocznym. Proszę zadbać o osoby starsze, samotne, sąsiadów. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na elementy wykończenia naszego kościoła.
  5. Pierwszy czwartek miesiąca 2 grudnia msza św. o powołania i za powołanych z modlitwa bł. Jakuba Alberione o godz. 18.30. Pierwszy piątek miesiąca 3 grudnia: spowiedź od godz. 17.00, Msza Św. o godz. 18.30 oraz adoracja do godz. 24.00. Pierwsza sobota miesiąca Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi godz. 8.00 litania i różaniec po Mszy św.
  6. W naszej parafii w czasie adwentu coroczna akcja PRP czyli Paczka Robi Paczkę wraz z Fundacją Arka. Prosimy o przynoszenie produktów spożywczych różnego rodzaju najlepiej z długim terminem ważności, środki czystości, słodycze. Proszę także o zgłaszanie adresów osób, do których dostarczymy przygotowane paczki. Akcja zbierania produktów do niedzieli 19 grudnia.
  7. Zapraszamy po prasę katolicką Gość Niedzielny. Dzieci zapraszamy po Ziarenko. Świece Caritas na stół wigilijny duże w cenie 15 zł, – fundusze przeznaczone są dla osób najbardziej potrzebujących. Bardzo dziękujemy za przygotowanie dekoracji adwentowej w kaplicy.
  8. Dziękujemy w imieniu Caritas Polska za złożone ofiary na pomoc dla uchodźców zebraliśmy 1 369,90 zł.
  9. Dziękujemy za złożone ofiary w zeszłą niedzielę jako comiesięczną zbiórkę na wykończenie naszego kościoła oraz za wpłaty indywidulane na konto parafialne, dziesięciny, darowizny. Bóg zapłać.
  10. Z wydawnictwa Edycji Św. Pawła są jeszcze ewangeliarze w małej formie i dużej oraz ewangeliarz dla dzieci. Serdecznie polecamy.