1. Pierwszy czwartek miesiąca 4 marca modlimy się za powołania modlitwą bł. Jakuba Alberione. Pierwszy piątek miesiąca 5 marca: spowiedź od godz. 17.30. Msza Św. o godz. 18.30 następnie litania do Serca Pana Jezusa, droga krzyżowa i całonocna adoracja Najśw. Sakramentu. W pierwsza sobotę miesiąca Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi godz. 8.00 litania i różaniec po Mszy Św.
  2. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek wielkiego postu: dla dzieci godz. 17.45 a dla dorosłych i młodzieży godz. 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę godz. 18.15.
  3. Zapraszamy na całonocną adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek wielkiego postu. Początek adoracji po zakończonej drodze krzyżowej do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 8.00. Prosimy o zapisy na listę by w ciągu nocnego czuwania kaplica nie była bez osób czuwających. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich, którzy w tym czasie potrzebują wyciszania, spotkania ze Słowem Bożym i Chrystusem Eucharystycznym.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dwie niedziele 14 i 21 marca. Dni spowiedź 26 i 27 marca.
  5. Wizyta u osób starszych i chorych z sakramentem namaszczenia chorych 27 marca. Proszę o składanie zgłoszeń w kancelarii lub telefonicznie.
  6. Ekstremalna Droga Krzyżowa – Rejon Skierniewce 19 marca – piątek. Trasy do wyboru: Niepokalanów 42 km; Św. Maksymiliana; Skierniewice – Łowicz – Skierniewice (pętla) 57 km; Św. Wiktorii; Skierniewice – Puszcza Mariańska – Skierniewice (pętla) 45 km; św. Stanisława Papczyńskiego. Zapisy od 1 marca tylko przez stronę internetową edk: edk.org.pl. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpoczyna się Mszą Świętą w kaplicy parafii Niepokalanego Serca NMP o godz. 18.30 w piątek 19 marca br. Bliższe informacje w mediach społecznościowych.
  7. W tym trudnym czasie pandemii uświadamiamy sobie jak ważna jest ludzka solidarność i troska o potrzebujących podstawowe produkty i rzeczy do życia. Dlatego w wielkim pości przed świętami wielkanocnymi wznawiamy naszą parafialna akcję PRP czyli Paczka Robi Paczkę wraz z fundacją Niebo Otwarte. Prosimy o produkty spożywcze różnego rodzaju z długim terminem ważności, środki czystości itp. Niech ta zbiórka będzie dla nas okazją do składania jałmużny wielkopostnej i już dziś dziękuję za Waszą solidarność z najuboższymi.
  8. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na budowę naszego kościoła przez Fundację Caritas. Ulotki z numerem KRS wyłożone na stoliczku za ławkami i na stronie internetowej parafii. KRS 0000 252 350 Par. NSNMP Skierniewice
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary, wpłaty na konto parafialne, dziesięciny i darowizny. Zapraszamy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego. Na stoliczku za ławkami wyłożone jest ziarenko dla dzieci.
  10. Dziś po mszach świętych zbiórka do puszki dla osób otoczonych opieka przez punkt charytatywny „ARKA”.
  11. Po raz 8. redakcja „Gościa łowickiego”, siostry apostolinki i komitet organizacyjny Dzieła Dzielnych Kobiet zapraszają na Diecezjalny Dzień Kobiet w tym roku pod hasłem „O samotności inaczej”. Ze względu na pandemię, wydarzenie odbędzie się  online na stronie internetowej lowicz.gosc.pl a także w mediach społecznościowych. 6 marca o godz. 9 spotkanie rozpoczniemy Eucharystią pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby w kościele św. Jakuba w Skierniewicach. Już dziś serdecznie zapraszamy kapłanów i delegacje z parafii do wspólnej modlitwy. Następnie, od godz. 11 będziemy publikować konferencje ks. Adama Kubisia, biblisty, wykładowcy KUL; Małgorzaty Rybak – coacha, autorki bloga i kilku książek o kobiecej tematyce; świadectwo Emilii Glugli – świeckiej konsekrowanej. Przygotowaliśmy także sondę uliczną, w której kobiety z różnych miejscowości powiedzą czym dla nich jest samotność, rozmowy z kapłanami, przesłanie księdza biskupa a także koncert w wykonaniu Magdaleny Gorożankin. Wydarzenie jest bezpłatne. Polecamy modlitewnej pamięci tegoroczne wydarzenie a także wszystkie kobiety diecezji.