1. Zapraszamy do zgłaszania: imion i nazwiska bliskich zmarłych do corocznej modlitwy wspominkowej. Wypominki przyjmujemy po Mszy Św. i w godzinach czynnej kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w co druga niedzielę miesiąca o godz. 7.30 i przez miesiąc listopad podczas mszy św. w dni powszednie.
  2. 1 listopada – piątek Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte o godzinie 8.00; 10.00; 11.30; 19.00. Tego dnia pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas każdej Mszy Św. W ten piątek uroczystość, dlatego można spożywać pokarmy mięsne.
  3. 2 listopada – sobota wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze. Św. o godz. 8.00 i 10.00 i o godz. 18.30 Msza Św. niedzielna. Po Mszy o godz. 8.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec w intencji polecanych w wypominkach.
  4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
  5. Skierniewicka „Noc Świętych” 31 października o godz. 19.00 w parafii św. Jakuba Ap., następnie procesja świętych do kościoła św. Stanisława. Zapraszamy dzieci, młodzież, małżonków. W tym roku hasło Rodzina w Drodze ku Świętości !
  6. Dziękujemy za złożone ofiary w comiesięczna zbiórka na budowę naszej świątyni i wpłaty indywidualne na konto parafialne w miesiącu październiku.
  7. W zeszłą niedzielę odbyło się tzw. liczenie wiernych podczas praktyk religijnych niedzielnych. Podczas pięciu Mszy Św. niedzielnych było nas 1345 osoby, przy stanie liczebnym naszej parafii 3600 osób stanowi 37,3 %.
  8. Znicze nagrobne z Caritas jako zbiórka dla najbardziej potrzebujących są wyłożone na stoliczku za ławkami cena 3 zł. Dzieci zapraszamy po ziarenko.
  9. W naszej parafii mamy ośmiu nowych lektorów Michał, Wojtek, Jakub, Bartosz, Bartłomiej, Kajetan, Piotr, Maciek. Chłopcy zostali wypromowanych przez ks. Biskupa Wojciecha. Nowym lektorom życzymy dużo wiary w czytane Słowo Boże oraz wytrwałości w posłudze.