1. 2 marca – Środa Popielcowa – rozpoczęcie wielkiego postu. Msze św. z aktem pokuty – posypania głów popiołem o godz. 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy czyli jeden posiłek do syta.
  2. 2-go marca papież Franciszek ogłosił dniem: modlitwy i postu (o chlebie i wodzie) w intencji pokoju w Ukrainie.
  3. W środę i pierwszą niedzielę wielkiego postu na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski i Naszego biskupa diecezjalnego będą zbierane ofiary na rzecz pomocy poszkodowanym w Ukaranie.
  4. Pierwszy czwartek miesiąca – 3 marca modlimy się o powołania i za powołanych Msza Św. o godz. 18.30 z modlitwą bł. Jakuba Alberione.
  5. Pierwszy piątek miesiąca 4 marca, spowiedź od godz. 17.30, Msza o godz. 18.30 po Mszy Św. litania do Serca Pana Jezusa i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do porannej Mszy św. o godz. 8.00 proszę o wpisywanie się na listę adoracji szczególnie w godzinach nocnych.
  6. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek wielkiego postu: dla dzieci godz. 17.45 a dla dorosłych i młodzieży godz. 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę godz. 18.15.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi godz. 8.00 następnie litania do Serca Maryi i różaniec prowadzony przez Wspólnotę Kół Żywego Różańca z naszej parafii.
  8. Każdego dnia w naszej parafii odmawiamy przed Mszą Św. o godz. 18.00 różaniec niech intencją główną tej modlitwy będzie: „intencja o pokój na świecie” i zapraszam kto może przychodźcie na tę modlitwę w tygodniu.
  9. Przedszkole diecezjalne Świętej Rodziny prowadzi zapisy dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat na obecny i przyszły rok szkolny, serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców. Plakat informacyjny w gablocie i na tablicy informacyjnej.
  10. Zapraszamy po prasę katolicką Gość Niedzielny. Dzieci zapraszamy po Ziarenko.
  11. Zbiórki charytatywne dla Ukrainy:

– przez punkt charytatywny Arka i Fundację Niebo Otwarte: środki medyczne, opatrunkowe inne środki apteczne. Rzeczy dostarczamy do biura KOMA ul. Nowobielańska 45a lub składamy w kapicy bocznej naszego kościoła.

– Pomoc przez Miasto Skierniewice, produkty różnego rodzaju żywności i czystości, apteczne – dostarczamy do OSiR ul. Pomologiczna.

– Caritas Polska zbiórki w środę popielcowa i pierwszą nadzielę wielkiego postu.