Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszej parafii !

Życzymy Wam w to Boże Narodzenie aby przyszedł upragniony pokój, miłość i radość. Życzę Wam aby Dzieciątko Jezus, wniosło w Wasze życie czułość i zrozumienie i delikatność. Życzę by w Boże Narodzenia Gwiazda Pokoju ukazała Wam drogę jaką jest sam Jezus Chrystus.
Otwórzcie Wasze serca na odwieczną Miłość,  zdobądźcie się na przebaczenie, podzielcie się dobrym słowem, uśmiechem  i obdarzajcie czułością. Dawajcie swoim najbliższy poczucie bezpieczeństwa. Niech Narodziny Dzieciątka Jezus zjednoczą wszystkich, a w domach niech będzie Wam jak w niebie, gdzie rozbrzmiewa głos: Chwała Bogu na wysokościach a na ziemi pokój !

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia !

Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom i Panom za wykonanie dekoracji szopki betlejemskiej, dziękujemy: za sianko, choinki. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wszelką pomoc w przygotowaniu kościoła na pierwsze święta Bożego Narodzenia. Dziękuję p. Tadeuszowi, p. Arturowi i pozostałym panom za przygotowanie tzw. żywej szopki. Panu Krzysztofowi za oświetlenie szopki. Panu Tomkowi i Konradowi za pomoc przy szkopce. Panu Sławkowi i swoim wnuczkom: Tosi i Idce – dziękuję za wypożyczenie zwierząt i opieki nad nimi, dziękuję za złożone ofiary i wszelkie darowizny i dziesięciny, dziękuję za Wasz tak liczny udział w rekolekcjach, roratach szczególnie dzieciom. Dziękuję siostrom za opiekę nad dziećmi podczas rorat. Paniom z kuchni przedszkolnej za przygotowanie kakałka. Dziękuję za przyniesione prezenty na naszą akację – paczka robi paczkę, dziękuje, że umiecie odszukać wśród swoich potrzebujących. Dziękuję scholii za śpiew i przeprowadzenie nas liturgicznie przez adwent oraz Akatyst. Dziękuję radzie parafialnej za rozprowadzenie opłatka na stół wigilijny. Młodzieży i dzieciom za składanie opłatków wigilijnych. Dziękuję za ofiarowane choinki, dziękuję panu Grzegorzowi za zrobienie szopki. Dziękuję za wszelkie dobro, waszą przyjaźń, dobre słowo w pierwsze święta Bożego Narodzenia w nowym kościele.

 

  1. Zapraszamy do oglądania żywej szopki Betlejemskiej ze zwierzętami obok kościoła. Mamy konia Ola, osioł mały Ziutek, oślica Zośka, gołębie, paw.
  2. Kolęda czyli wizyta duszpasterska w tym roku ze względu na pandemie i wzrastającą liczbę zachorowań nie będzie w formie tradycyjnych odwiedzin w domach. Zapraszamy z ks. Mirkiem w miesiącu styczniu na Msze Św. do kościoła mieszkańców poszczególnych ulic na godz. 18.30. Plan Mszy Świętych poszczególnych ulic będzie podany w niedzielę 2 stycznia.
  3. W dniach od 27 do 30 grudnia Msze Św. tylko rano o godz. 7.30
  4. Msza Święta na zakończenie roku kalendarzowego w piątek 31 grudnia o godz. 18.30. Po Mszy Św. przed wystawionym Najśw. Sakramentem z modlitwy dziękczynne za ubiegły rok.
  5. W sobotę 1 stycznia 2022 roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok. Msze Św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 17.30, 19.00
  6. Zapraszamy po prasę katolicką Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Dzieci zapraszamy po Ziarenko, Rycerza Niepokalanej. Bóg zapłać za złożone ofiary, wpłaty na konto parafialne, darowizny, dziesięciny.
  7. Dziś w czwartą niedzielę miesiąca zbiórka charytatywna na potrzeby punktu „Arka”