1. Przyszłą niedzielą rozpoczniemy okres adwentu. Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie czyli roraty w dni robocze o godzinie 7.00 w sobotę o godz. 8.00. Rekolekcje adwentowe będą 20, 21, 22 grudnia
 2. Z początkiem października br. uzyskaliśmy nowe warunki planu przestrzennego zagospodarowania z zapisem, że na terenie naszej działki może powstać obiekt sakralny za co bardzo serdecznie dziękuję Radzie Miasta na czele z Panem Prezydentem Krzysztofem Jażdzykiem. W związku z tym projektant: Pani Ewa Wierzbicka przystąpiła do prac projektowych naszego kościoła, jest już wstępna wizualizacja wnętrza i bryły zewnętrznej kościoła. Kolejny etap to prace konstruktorskie i wszelkie uzgodnienia budowlane. W przyszłą niedzielę na planszach będzie można zobaczyć wykonaną do tej pory pracę.
 3. Słowo Boże mówi: Jeśli Pan Bóg nie zbuduje tego domu na nic się trudzą Jego mieszkańcy dlatego zapraszam wszystkich parafian i przyjaciół naszej parafii do odmawia przynajmniej jednego Zdrowa Maryjo w ciągu dnia w intencji budowy kościoła, a w każdy poniedziałek po mszy wieczornej będzie odmawiana nowenna do św. Józefa Robotnika w intencji budowy kościoła i spraw organizacyjnych.
 4. W cztery niedziele adwentu po każdej Mszy św. będzie kiermasz świąteczny z rzeczami świątecznymi. Fundusze zebrane przy okazji kiermaszu i rozprowadzaniu świątecznych cegiełek zostaną przeznaczone na budowę kościoła.
 5. Jest także możliwość odliczenia od podatku dochodowego darowizny na cele kultu religijnego z przeznaczeniem na budowę kościoła. Na stoliczku za ławkami na kartkach jest instrukcja jak tego dokonać.
 6. Zapraszam młodzież do zapisywania się na ŚDM w Krakowie i do grona wolontariuszy na spotkanie młodych za całego świata i papieżem Franciszkiem. Diecezja łowicka organizuje się przez miasteczko diecezji łowickiej bardzo blisko palcu celebry Mszy św. z papieżem i na nocne czuwanie.
 7. W naszej parafii rozpoczęły się spotkania Duszpasterstwa Młodzieży Szkół Średnicach, jest to propozycja dla młodych, którzy chcą spotkać się we wspólnocie, poznawać siebie, pismo święte, nauczanie kościoła i dobrze się bawić. Będą to spotkania nie tylko dla ambasadorów i wolontariuszy ŚDM ale dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu. Zapraszam w każdy piątek godz. 19.15
 8. Dziękujemy za złożone ofiary.
 9. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć kalendarze na 2016 rok a u ministrantów Gość niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 1. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2016 w niedzielę i dni powszednie.
 2. Zapraszamy na wykład pt: Historia to argumenty, pana Dariusza Kucharskiego, który odbędzie się 26.11.2915 godz. 17.00 parafia Św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach. Więcej informacji na plakacie w drzwiach wejściowych.
 3. Informacja na temat odliczania od dochodu darowizn na cele kultu religijnego, np. na budowę kościoła

  Podstawa prawna:

  -art. 26 ust.1 pkt.9) lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:

  Podstawę obliczenia podatku stanowi dochód po odliczeniu m.in.

  darowizn na cele kultu religijnego.

  -art.26 ust.5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:

  Darowizna nie może przekroczyć 6% dochodu za rok podatkowy łącznie z darowiznami

  na inne cele.

  – art.26 ust.7 pkt.1) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:

  Wysokość darowizny pieniężnej w celu odliczenia od dochodu ustala się na podstawie

  dowodu wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego (kościoła).