1. Nasz parafianin kl. Rafał Woronowski wczoraj przyjął święcenia diakonatu. Rafałowi życzymy wiele łask Bożych i wytrwałości w powołaniu. Dziękuję tym z naszej parafii, którzy wybrali się wczoraj na świecenia Rafała.
  2. Bardzo dziękuję za ofiary pieniężne składane na tacę w zeszłą niedzielę uzyskana kwota to: 7 819 zł . Bóg zapłać.
  3. Boże Ciało, 26 maja – w dzień Matki. Układ Mszy Św. tego dnia godz. 8.00; 10.00 i o godz. 11.00 (a nie o 11.30) i wieczorem o 19.00. Po Mszy o godz. 11.00 procesja eucharystyczne do czterech ołtarzy. W tym roku procesja wyruszy z naszej parafii i uda się w kierunku parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarza: pierwszego przez radę parafialną i wszystkich chętnych. Ołtarz drugi przygotowują Koła Żywego Różnica. Na tę uroczystość Bożego Ciała i procesję zapraszam ministrantów, lektorów, bielanki, panów z rady parafialnej i strażaków OSP Mokra Prawa do niesienia baldachimu, dzieci rocznicowe, Koła Żywego Różańca.
  4. Spotkanie dla bielanek przed procesją Bożego Ciała w poniedziałek godz. 17.30 zaprasza s. Ewa.
  5. We wtorek na godz. 19.30 zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc w przygotowaniu pierwszego ołtarza. Tego dnia także o 19.30 spotkanie dla ministrantów i lektorów przed procesją Bożego Ciała.
  6. Po uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa przez 8 dni czyli oktawę zapraszam na Msze św. o godz. 18.30 a po Mszy Św. procesja eucharystyczna. W niedzielę procesja po Mszy Św. o godz. 11.30
  7. 4 czerwca będziemy przeżywali odpust parafialny. 5 czerwca w niedzielę zapraszam wszystkich na II Festyn Parafialny pod hasłem: „Wspólnie budujemy kościół”. Podczas festynu parafialnego o godz. 17.00 ks. Biskup Andrzej F. Dziuba dokona uroczystego poświęcenia placu pod budowę kościoła. Zapraszam całe rodziny do dwóch aktów upamiętniających to wydarzenie. Pierwszy to „kapsuła czasu”: przynosimy z zdjęcie najlepiej całej rodziny, na odwrocie opisujemy całą rodzinę i podajemy adres zamieszkania. Takie zdjęcie wkładamy do kapsuły czasu, która będzie wystawiona w kaplicy. Kapsuła zostanie umieszczona w posadzce kościoła w kaplicy bocznej i na wieki już zostanie świadectwem, parafian, którzy wznosili tę świątynię. Dzieci mogą także narysować swoją Rodzinę i taki rysunek umieścić w tej skrzyni, nazwanej „kapsułą czasu” dla następnych pokoleń.Drugi akt upamiętniający początki powstawania naszego kościoła to tzw. „pierwszy szpadel” będzie można podejść i ukopać trochę ziemi pod budowę kościoła oczywiście upamiętniając ten moment na fotografii tak by mieć pamiątkę z tego wydarzenia a także podpisać się pod aktem poświęcenia na odpowiednio przygotowanych do tego arkuszach papieru. Poza tym na festynie będzie: konkurs ciasta w tym roku owocowego, loteria fantowa, występ orkiestry z dętej z Makowa, wesołe miasteczko, pokaz strażaków, biegi o puchar proboszcza, całość poprowadzi wodzirej i oczywiście będzie wiele innych atrakcji. Więcej informacji i szczegóły podam za tydzień.
  1. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego drukarki, monitory, sprzęt AGD przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie od poniedziałku 23 maja w naszej parafii każdego dnia od godz. 17.00 w pierwszym garażu. (kartka z informacją). Fundusze uzyskane z utylizacji tego sprzętu pomagają zrealizować fundacji takie projekty jak budowa studni, szkół, szpitali itp. Akcja będzie trwała do 8 czerwca br.
  2. Spotkanie dla młodzieży jadącej na Lednicę w środę 25 maja godz. 19.00 u Sióstr Apostolinek
  3. Przypominam, że można już zamawiać intencje mszalne na rok 2017 gregorianki, msze jubileuszowe i rocznicowe.
  4. Bardzo dziękuję tym wszystkim z naszej parafii, którzy wybrali się w zeszły czwartek na pogrzeb ks. Kan. Bolesława Stokłosy w Zdunach po mimo rozlicznych obowiązków.