1. Dziś pierwsza niedziela adwentu czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty czyli Msza Św. o Matce Bożej w adwencie od poniedziałku do piątku 6.45 w sobotę o godzinie 8.00. Dla dzieci będzie konkurs na obecność podczas rorat i jak w latach ubiegłych możliwość zapalenia świecy na świeczniku w oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Po roratach kakałko dla dzieci a dla rodziców kawa. Zapraszam wszystkich na roraty szczególnie dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, zabieramy z sobą lampiony.
  2. Rekolekcje adwentowe w tym roku będą w dniach: 14,15,16 grudnia piątek, sobota, niedziela.
  3. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w sobotę 8 grudnia u Sióstr Apostolinek. Grupa I godz. 9.30, grupa II godz. 11.00.
  4. Spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III przed pierwszą komunią św. w niedzielę za tydzień godz. 17.00
  5. Opłatek wigilijny będzie roznoszony od najbliższego poniedziałku 3 grudnia po południu przez naszych radnych parafialnych, którzy posiadają identyfikatory. Fundusze zebrane przy tej okazji są w całości przeznaczone na budowę kościoła. Bardzo dziękuję bielankom, ministrantom, lektorom, za przygotowanie opłatków wigilijnych.
  6. W przyszłą sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza Św. o godz. 8.00 po Mszy Św. Akatyst czyli uroczysta pieśń ku czci Matki Bożej w wykonaniu scholii parafialnej, serdecznie zapraszamy wszystkich na to czuwanie modlitewne.
  7. Od dziś rozpoczynamy w naszej parafii coroczny kiermasz świąteczny. Będzie można nabyć ozdoby choinkowe i świąteczne, pierniki, krówki parafialne, świece, stroiki. Uzyskane fundusze będą przeznaczone na okna i drzwi do naszej świątyni.
  8. W adwencie można też wspierać akcję Caritas Polska przez zakup świecy na stół wigilijny w cenie 5 zł i 15 zł.
  9. W naszej parafii w czasie adwentu coroczna akcja PRP czyli Paczka Robi Paczkę. Prosimy o przynoszenie produktów spożywczych różnego rodzaju najlepiej z długim terminem ważności, oraz proszę o zgłaszanie adresów osób, do których dostarczymy przygotowane paczki. Akcja zbierania produktów do 21 grudnia. Rozwożenie paczek w sobotę 22 grudnia.
  10. Pierwszy piątek miesiąca 7 grudnia spowiedź od godz. 17.00 Msza Św. o godz. 18.30 adoracja do 21.00
  11. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny oraz kalendarz diecezjalny u naszych ministrantów. Dzieci zapraszamy jak co tydzień po ziarenko. Dziękujemy za przygotowanie dekoracji adwentowej w kaplicy.