1. Alumn Wyższego Seminarium Duchownego Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców, a nasz Parafianin, Michał Mikołaj Michalski, syn Andrzeja i Barbary, ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu dnia 22 października 2022r. w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach. Naszego kleryka Michała polecajmy w modlitwach dobremu i miłosiernemu Bogu oraz Maryi, Matce Kapłanów- Pod Twoją obronę…. Zapowiedź druga.
 2. W przyszła niedziele 9 października – Msza Św. – dla dzieci i rodziców przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii świętej w naszej parafii godz. 17.30.
 3. Modlitwa różańcowa w miesiącu październiku przed wystawionym Najśw. Sakramentem od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 a w niedzielę o 18.30. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii i młodzież. Dzieci zapraszamy po plansze, które są wyłożone na stoliczku pod chórem.
 4. Pierwszy czwartek miesiąca – 6 października modlimy się o powołania i za powołanych Msza Św. o godz. 7.30 i godz. 18.30 z modlitwą bł. Jakuba Alberione. Pierwszy piątek miesiąca 7 października, spowiedź od godz. 17.00, Msza o godz. 18.30 po Mszy Św. litania do Serca Pana Jezusa i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 24.00. Proszę wpisywać się na listę godzinową adoracji.
 5. W pierwszą sobotę 8 października miesiąca Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi godz. 8.00 następnie litania do Serca Maryi i różaniec prowadzony przez Wspólnotę Kół Żywego Różańca z naszej parafii.
 6. W niedzielę za tydzień 9 października gościć będziemy w naszej: męża, ojca i
  powieściopisarza, Roberta Kościuszko. Nasz gość zachęci świadectwem rodziców
  do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy do czytania ciekawych
  historii Biblijnych. Pan Robert zaprezentuje min. swoje ewangelizacyjne powieści przygodowe oraz gry planszowe. Pozycje te będzie można pozyskać wraz z dedykacją autora.
 7. Organizujemy kurs lektorski dla ministrantów i wszystkich chętnych, którzy chcą czytać Słowo Boże podczas Mszy św. dlatego zapraszamy wszystkich w każdym wieku, którzy chcą służyć Jezusowi przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy.
 8. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy tzw. REO prowadzone przez wspólnotę Miłosierdzie w parafii Najśw. Serca Pana Jezusa na Widoku w Skierniewicach. Pierwsze spotkanie 9 października godz. 19.00 w auli parafialnej. Wszelkie bliższe informacje na plakacie i ulotkach.
 9. Zapraszamy na coroczny Bieg Papieski ulicami naszego miasta 16 października. Bieg rozpoczyna się o godzinie 13.00 a wcześniej zapraszamy na mszę św. o godzinie 11.30. Tego dnia obchodzimy dzień papieski. Stowarzyszeniu Maratończyk dziękujemy za przygotowanie biegu i życzymy wielu sukcesów sportowych.
 10. Zapraszamy po prasę katolicką: Gość Niedzielny Ekstra. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dzieci zapraszamy po ziarenko biblijne z dzisiejszej niedzieli.