1. Siostry i Bracia pielgrzymi

Ruszyły zapisy na “Duchowe Pielgrzymowanie” podczas tegorocznej 25 Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej. Na stronie internetowej pielgrzymki  www.lppm.pl  został umieszczony formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w zakładce „Formularz on – line”. Choć nie spotkamy się fizycznie na szlaku, możemy DUCHOWO stworzyć wspólnotę Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę. Niech nie zabraknie naszej ufnej modlitwy, rekolekcji, refleksji i ufności, że Maryja znajdzie rozwiązanie w każdej sytuacji i czuwa nad nami nie tylko na szlaku Łowicz – Jasna Góra, ale także wysłuchuje próśb w naszych domach, miejscach pracy i odpoczynku. Niech zachętą do podjęcia “Duchowego pielgrzymowania” będą słowa z 2 Tm 2,3. I choć przeciwności jest dużo – podejmij trud pozostania w domu w czasie pielgrzymki i z ufnością powtarzaj “Módl się za nami grzesznymi”

2. W pierwszy czwartek miesiąca (6 sierpnia) modlimy się o powołania i za powołanych Msza Św. o godz. 18.30. Pierwszy piątek miesiąca 7 sierpnia spowiedź od godz. 17.30, Msza o godz. 18.30 po Mszy Św. litania do Serca Pana Jezusa i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00

3. Miesiąc sierpień jest czasem, kiedy w sposób szczególny zachęcamy do abstynencji i trzeźwości w naszym kraju. Dlatego zapraszamy do podjęcia abstynencji i trzeźwości w sierpniu w intencji osób uzależnionych od alkoholu i używek.

4. Pan Artur organista wczoraj zawarł wczoraj sakramentalny związek małżeński. Państwu młodym życzymy jako wspólnota parafialna wiele łask Bożych, dużo miłości i radości w życiu małżeńskim.

6. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.