1. Jak słyszeliśmy od dziś rozpoczynają się zapisy na 20 Jubileuszową Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia. Z naszego miasta i okolic wyrusza grupa Fioletowa na czele z przewodnikiem ks. Pawłem Olszewskim i Siostrami zakonnymi. Pielgrzymka wyrusza z Łowicza i przez dziewięć dni pielgrzymuje do tronu Jasnogórskiej Pani. Do zapisów potrzebne są dane: imię, nazwisko, adres, pesel. Koszt wpisowego 60 zł. By wyruszyć na pielgrzymi szlak potrzeba przede wszystkim intencji z jaką idziemy do Częstochowy. Chęci uporządkowania swojego życia, zatrzymania się i życia przez dziewięć dni z dobroci serca drugiego człowieka. Już dziś zapewniam, że zabieramy z sobą Wasze intencje i codziennie będziemy modlili się w tych intencjach na różańcu. Jest także możliwość duchowego uczestnictwa w pielgrzymce dla osób, które nie mogą wyruszyć na pielgrzymkę, podejmują program duchowy pielgrzymki: różaniec, codzienna Msza Św., odsłuchanie konferencji w mp3, spowiedź. Zapisy do duchowego uczestnictwa w kancelarii a wpisowe jest przekazane dla osób, nie mogą opłacić wpisowego.
  2. 1 sierpnia z naszego miasta wyrusza pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. O godz. 6.30 Msza Św. w kościele na Widoku, od 6.00 na parkingu Castoramy będzie podstawiony samochód na bagaże. Wyjście o godzinie 7.00 a pielgrzymi z naszej parafii gromadzą się przy Hortex – sie o godz. 8.00. 2 sierpnia wyjazd autokarem do Miedniewic o godz. 8.00 spod parkingu Castoramy. Zapisy u p. Marianny.
  3. W sobotę 25 lipca wspomnienie min. Św. Krzysztofa patrona kierowców w niedzielę za tydzień po każdej Mszy Św. poświęcenie samochodów, motorów, rowerów, skuterów.
  4. Organizacja: Pomoc Kościołowi w Potrzebie prosi o zorganizowanie zbiórki starych, nieużywanych, popsutych rzeczy elektro-sprzętu: drukarki, komputery, telewizory, lodówki itp. Sprzęt dostarczamy każdego dnia od godz. 17.00 do godziny 18.00 – miejsce składowania garaż blaszany na drzwiach kartka z informacją. Czas trwania zbiórki do dnia 24 lipca. Fundusze uzyskane z utylizacji są przekazywane na potrzeby misji w najbiedniejszych zakątkach świata.
  5. Przyjmujemy intencje Mszalne na pierwsze półrocze 2016 r.
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę. Gość Niedzielny u ministrantów.
  7. Dziś zbiórka do puszek na pierwszą chorągiew parafialną po każdej Mszy Św.
  8. Rozpoczynającym urlop i wypoczynek przypominam o zasadach bezpieczeństwa czy to podczas podróży, czy kiedy korzystamy z wszelkich dobroci natury jak woda, słońce, góry czy mazury i pamiętajmy, że wszędzie tam jesteśmy dziećmi Bożymi i mamy świadczyć o Jego miłości do nas. Czyli pamiętamy o modlitwie – rozmowa z Jezusem, spotkaniu miłości – czyli Eucharystii  niedzielnej.
  9. Zapraszamy na I Rajd Rowerowy Śladami 26 Dywizji Piechoty dnia 1 sierpnia, początek  Stara Brama Parkowa godz. 10.00