1. Bardzo dziękuję za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała: Radzie Parafialnej, Wspólnocie Kół Żywego Różańca, mieszkańcom i pracownikom DPS-u z dyrekcją, Odnowie w Duchu Świętym „Nazaret”. Dziękuję: bielankom, dzieciom rocznicowym i komunijnym, ministrantom, lektorom, szczególnie scholii parafialnej na czele z p. Arturem i najnowszym dziewczętom. Dziękuję wszystkich parafian i przyjaciołom parafii za tak liczny udział w procesji eucharystycznej.
  2. Nieszpory o Najśw. Eucharystii z procesją wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00 dziś o godz. 18.30.
  3. Dziś comiesięczna zbiórka na budowę kościoła. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Dziękuję sponsorom i ofiarodawcą, dziękuję za regularne wpłaty na konto parafialne, dzieciny i darowizny, ofiary indywidualne. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowym za ofiarę na budowę kościoła.
  4. Zapraszamy o prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i wydanie specjalne o cudach eucharystycznych.
  5. Liturgiczna uroczystość Św. Jana Chrzciciela przeniesiona w tym roku na 23 czerwca – czwartek. Zapraszam tego dnia na Mszę Św. o godz. 7.30 i 18.30 tego dnia na zakończenie obchodów ku czci Najśw. Sakramentu po Bożym Ciele na Mszy Św. o godz. 18.30 obrzęd błogosławieństwa wianków a w piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, można spożywać pokarmy mięsne.
  6. W sobotę 25 czerwca odpust parafialny: Niepokalanego Serca NMP. Msza  Święta odpustowa o godz. 12.00. ks. Bartłomiej Jaska neoprezbiter – nowo wyświęcony ksiądz będzie przewodniczył Mszy św.   Zapraszamy Radę Parafialną, Koła Żywego Różańca, wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret”, bielanki, ministrantów, lektorów, scholę parafialną i całej wspólnotę parafialna. Szczególnie zapraszam dziewczęta, które chcą sypać kwiatki na procesji odpustowej.

Modlitwa różańcowa podczas odpustu parafialnego:

Godz. 7.30 I część różańca, zapraszamy: pierwsze Koło Żywego Różańca im. Świętej Zofii.

Godz. 8.00 Msza św.

Godz. 9.00 II część różańca zapraszamy: drugie Koło Żywego Różańca im. Niepokalanego Serca Maryi, Zgromadzenia Zakonne.

Godz. 10.00 III część różańca zapraszamy: wspólnota Odnowy w Duchu Św. Nazaret, wspólnotę Domowego Kościoła.

Godz. 11.00  IV część różańca zapraszamy: Radę Parafialną, Scholę, Bielanki, Punkt charytatywny „Arka”, ministrantów i lektorów.

Godz. 12.00 Msza Św. odpustowa i procesja wokół kościoła.

Zapraszamy wszystkich parafian by tego dnia do południa przyjść i uczestniczyć w modlitwie różańcowej przedstawiając intencje swoje, świata i swoich najbliższych.

  1. „Grupa teatralna „To do Ustalenia” zaprasza na spektakl „Księga Dżungli”, 21 czerwca, wtorek o godzinie 17.00 w CKiS w Skierniewicach. Bilety są otwarte ponieważ są tzw. „zrzutkę na studia” musicalowe w Londynie Bartłomieja, który jest aktorem tej grupy. Wszelkie informacje odnośnie zrzutki znajdują się na stronie Centrum kultury i Sztuki w Skierniewicach.
  2. Zapraszamy na charytatywny turniej piłki nożnej dla Wiktorii Caban organizowany przez klub piłkarski: Jutrzenka i OSP Mokra Prawa, 26 czerwca godz. 11.00 więcej informacji na plakacie.
  3. Proszę nie parkować samochodami na kostce procesyjnej wokół kościoła, proszę pamiętać, że na przejściu dla pieszych na ul. Armii Krajowej przed kościołem nie ma ścieżki rowerowej, jest to tylko przejście dla pieszych. Proszę o zachowanie ostrożności.