1. Plan kolęda w tym roku pandemicznym:

Sobota 23 stycznia ulice: Skłodowskiej, Nadleśnictwo, Kaczyńskiego, Czerwona, Przemysława, Wyspiańskiego, Matejki,  Chodkiewicza, Zamoyskiego, Czernieckiego, Żółkiewskiego, Koniecpolskiego, Północna, Wittenberga, Zielona.

Sobota 30 stycznia ulice: Jana Brzechwy, Kubusia Puchatka i blok Kubusia Puchatka, Króla Maciusia, Czerwonego Kapturka, Leśnej Polanki, Bajkowa, Sezamkowa, Magiczna, Zagajnikowa, Jagodowa, Jaskółcza, Jastrzębia, Wiklinowa, Wiewiórcza, Ziołowa

Kolęda rozpoczyna się od godz. 9.00. Ksiądz proboszcz zatrzymuje się przed każdym domem i pobłogosławi dom oraz mieszkańców. Każda rodzina znalazła już w skrzynce na listy ulotkę z modlitwą błogosławieństwa, proszę odmówić modlitwę się z wszystkim domownikami.

  1. Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic:

 

20.01.21 godz. 18.30 ul. Skłodowskiej, Nadleśnictwo, Kaczyńskiego, Czerwona, Przemysława

21.01.21 godz. 18.30 ul. Wyspiańskiego, Matejki,  Chodkiewicza, Zamoyskiego, Czernieckiego

22.01.21 godz. 18.30 ul. Żółkiewskiego, Koniecpolskiego, Północna, Wittenberga, Zielona

25.01.21 godz. 18.30 ul. Jana Brzechwy, Kubusia Puchatka, Blok Kubusia Puchatka, Króla Maciusia, Czerwonego Kapturka.

27.01.21 godz. 18.30 ul. Leśnej Polanki, Bajkowa, Sezamkowa, Magiczna

28.01.21 godz. 18.30 ul. Zagajnikowa, Jagodowa, Jaskółcza

29.01.21 godz. 18.30 ul. Jastrzębia, Wiklinowa, Wiewiórcza, Ziołowa

 

Plan kolędy i wyznaczone daty Mszy św. są umieszczone na stronie internetowej parafii w gablocie parafialnej i na drzwiach wejściowych do kaplicy.

Wszystkie zebrane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na budowę naszego kościoła a dokładnie uregulowanie należności za montaż instalacji grzewczej, ofiary można składać na tacę podczas mszy św. lub przelewem bankowym. Za złożone ofiary – Bóg serdeczne zapłać !

  1. Zapraszamy po prasę katolicką Gość Niedzielny. Dzieci zapraszamy po Ziarenko. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Spotkania dla dzieci i rodziców w ramach przygotowania do pierwszej komunii świętej zostaną wznowione w lutym i będą odbywały się w soboty. O dokładnych godzinach i datach spotkań poinformuję 31 stycznia.
  3. Od stycznia tego roku fundacja „Niebo Otwarte” zorganizowała przy naszej parafii punkt odbioru paczek z żywnością dla bezdomnych i najuboższych mieszkańców Skierniewic i okolic pod nazwą „Arka”. Zamierzamy przygotowywać posiłki i paczki dla najbardziej potrzebujących wokół nas. W związku z tym potrzebujemy pomocy osób, które chciałyby się włączyć w tę pracę. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Można w tej sprawie zgłaszać się do księdza proboszcza. Przez cały rok będzie wystawiony w kaplicy kosz na produkty, które będziemy gromadzić i wydawać potrzebującym tak jak to robimy przy okazji PRP czyli paczka robi paczkę. W czwartą niedziele miesiąca po Mszach Świętych będzie odbywać się dobrowolna zbiórka ofiar pieniężnych do puszek na potrzeby punktu „Arka”. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji punktu „ARKA” wiemy jak szczególnie w tym czasie potrzebna jest zwykła ludzka pomoc i wsparcie szczególnie dla tych, którzy przez różne kolej swojego życia nie mają podstawowych warunków do życia i mieszkania.