1. 14 kwietnia obchodziliśmy 1050 rocznicę chrztu Polski. W naszym mieście Skierniewicach chcemy w dość niecodzienny, ale ciekawy sposób uczcić tę rocznicę. Otóż pływalnia miejska zaprasza na Skierniewicki Bieg Pływacki upamiętniający rocznicę chrztu Polski i powstania państwa Polskiego. Na dystansie dwóch długości basenu (2 X 25 m) wystąpi 1050 uczestników. Nasza parafia ma wystawić do tego biegu 50 śmiałków po godz. 14.15, zapisy po Mszy św. w korytarzu przedszkolnym u Pani z pływalni – oczywiście ks. proboszcz bierze udział jako jeden z pierwszych na tym „chrzcielnym dystansie”. Początek biegu o godz. 10.00, rozpocznie się przestawieniem o chrzcie Mieszka I i otwarciem wystawy o 20 – leciu pływalni miejskiej NAWA oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. W imieniu własnym i organizator serdecznie zapraszam.
  2. Po zakończonych rekolekcjach REO w naszej parafii związała się grupa modlitewna Odnowa w Duchu Świętym. Opiekunem grupy jest ks. Paweł. Zapraszamy na spotkania Odnowy w Duchu Św. w środa godz. 19.30 – salka przedszkolna. Zapraszamy także osoby, które nie uczestniczyły w rekolekcjach, ale potrzebują rozwoju duchowego i modlitwy.
  3. Trwają zapisy intencji mszalnych na cały rok 2017 i są jeszcze wolne intencje w drugiej połowie bieżącego roku jest też możliwość zamówienia mszy św. gregoriańskich za zmarłych w przyszłym roku.
  4. Przypomnę tylko, że dziś III niedziela miesiąca i dzisiejsza taca jest tzw. tacą inwestycyjną czy zbiórka miesięczna na budowę naszego kościoła. Dziękuję wszystkim za złożone ofiary pieniężne, wpłacane także na konto parafii, odliczenie 1 % podatku a także wszelkie darowizny na cele kultu religijnego, które można odpisać od podatku dochodowego. Informacja o tym sposobie darowizny na stoliczku za ławkami.
  5. Zachęcam do przekazywać 1 % podatku dochodowego na Fundacje Caritas Diecezji Łowickiej, a tym samy na budowę naszego kościoła. Ulotki z nr. KRS są wyłożone na stoliczku za ławkami.
  6. W związku ze zbliżającymi się dniami w diecezji SDM jako koordynator naszego rejonu poszukuję osób posługujących się językiem francuskim. Zapraszam wszystkich, którzy w dniach 20-24 lipca modli by służyć swoją znajomością języka w kontakcie z młodymi z La Roche we Francji podczas dni w decyzji. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się osobiście lub meilowo, telefonicznie wizytówki z telefonami parafii na stoliczku za ławkami.
  7. W sobotę 23 kwietnia o godz. 14.30 s. Ewa zaprasza na spotkanie obecnych bielanek i wszystkich chętnych dziewcząt, które chcą dołączyć do grupy bielanek.
  8. Także w sobotę 23 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne dla Rodziców w naszym przedszkolu diecezjalnym.