1. W Tumie pod Łęczycą znajduje się jeden z najstarszych kościołów w Polsce,  świątynię w stylu romańskim. Jest to perła architektury i jednocześnie pomnik historii naszej Ojczyzny. Tam odbył się pierwszy „sejm” uwieczniony przez Jan Matejko, na jednym ze swoich obrazów pt. „Pierwszy Sejm w Łęczycy”. Od tego wydarzenia, które było połączone z Konsekracją kościoła, minęło niedawno 860 lat. Zapraszamy na Uroczystości Jubileuszowe w sobotę 21 maja do Tumu pod Łęczycą na Uroczystości Jubileuszowe. Więcej informacji na plakacie.
  2. Zapraszam na IX Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet organizowana przez redakcję łowickiego „Gościa Niedzielnego” 28 maja br. pod hasłem: Ulecz Serca Ranę. Wyjście grupy pielgrzymkowej z naszej parafii (17 km) do Puszczy Mariańskiej godz. 7.30
  3. Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasną Górę 4 czerwca. Pielgrzymka autokarowa z naszego miasta tego dnia: wyjazd godz. 6.00 powrót 19.00 koszt: 60 zł. Wyjazd autokaru – parking przy Cystogramie. Zapisy telefonicznie, numer umieszczony na plakacie.
  4. Nabożeństwo majowe w dni powszednie: godz. 18.00, niedziela o godz. 18.30.
  5. Zapisujemy intencje mszy świętych na rok 2023. Po Mszy Św. i w godzinach czynnej kancelarii parafialnej: poniedziałek, środa, piątek godz. 17-18.
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary, wpłaty indywidualne, dziesięciny, darowizny. W przyszła trzecią niedzielę comiesięczna zbiórka na budowę kościoła.
  7. Zapraszamy o prasę katolicką: Gość Niedzielny u naszych ministrantów. Dzieci zapraszamy po ziarenko.
  8. Jak widać trwają prace układania kostki wokół kościoła tzw. opaska procesyjna wokół kościoła. Proszę ostrożnie wychodzić z kościoła tylko bocznym wejściem.
  9. Podziękowania dla ks. Jacka za pomoc duszpasterską.