1. W dniu wczorajszym wieczorem (sobota, 14 maja) po ciężkiej chorobie w wieku 76. lat, w kapłaństwie 49 zmarł ks. kanonik Bolesław Stokłosa wieloletni proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach, pierwszy budowniczy i organizator parafii w latach 1982-1999 ostatnie miejsce pracy duszpasterskiej ks. Bolesława to par. św. Jakuba w Zdunach gdzie od roku przebywał już na emeryturze i był rezydentem w tej parafii. Data i miejsce pogrzebu nie zostały jeszcze podane, będzie można sprawdzić to na stronie parafii i na stronie naszej diecezji. W nadziei Zmartwychwstania odmówmy modlitwę – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… niech odpoczywa w pokoju !
 2. Za tydzień nasz parafianin kl. Rafał Woronowski otrzyma święcenia diakonatu czyli pierwsze święcenia po 5 latach formacji dla kleryków w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Cieszymy się z tego, że nasza młoda, nowa parafia będzie miała diakona a w przyszłym roku pierwszego księdza pochodzącego z naszej parafii – to wydarzenie historyczne. Rafała, Jego Rodziców, rodzeństwo i dziadków w tych dniach otaczamy naszą szczególną modlitwą. Święcenia Rafała 21 maja godz. 10.30 w Katedrze Łowickiej. Święceń diakonatu udzieli ks. Biskup Wojciech Osial.
 3. Panie z Kół Żywego Różańca organizują wyjazd na święcenia Rafał w sobotę o godz. 9.00. Autokar będzie czekał na placu przy kaplicy.
 4. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zielone świątki w poniedziałek święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła zapraszam na Mszę Św. o godz. 18.30 tym samym zakończymy okres liturgiczny wielkanocny w kościele.
 5. Dziś w Skierniewicach odbędzie się Marsz dla Rodziny pod hasłem: „Każde życie jest bezcenne”. Msza Św. na rozpoczęcie o godz. 13.00 w kościele św. Stanisława rozpoczęcie marszu godz. 14.15. Zachęcam, aby wiele rodzin włączyło się w ten pochód radości i miłości by manifestować i bronić wartości rodziny i każdego człowieka.
 6. Dziś comiesięczna zbiórka na tacę z przeznaczeniem na budowę kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za złożone ofiary i tym, którzy regularnie wpłacają na konto parafii.
 7. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 18.30 serdecznie zapraszam dzieci, młodzież.
 8. Koła Żywego Różańca organizują wyjazd na pielgrzymkę do Św. Rity i Łagiewnik 22 maja br. Wyjazd o godz. drugiej w nocy, parking Castoramy. Zabieramy z sobą stołeczki.
 9. Bardzo dziękuję za ofiarowanie kwiatków na parapety zewnętrzne naszej kaplicy i przedszkola.
 10. Boże Ciało, 26 maja procesja w tym roku wyjdzie z naszej parafii i uda się w kierunku parafii na Widoku. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarza: pierwszego przez radę parafialną i wszystkich chętnych. Ołtarz drugi przygotowują Koła Żywego Różnica.
 • W imieniu wolontariuszy i ambasadorów ŚDM bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę wspomogli młodych udających się na spotkanie z papieżem podczas ŚDM Kraków 2016. Młodzież zebrała 1 223 zł bardzo dziękujemy. (Miasteczko Diecezji Łowickiej – ulotka)
 • Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach zaprasza na Piknik Rodzinny 22 maja ul. Batorego 64C godz. 13.00. Więcej informacji na plakatach.
 • Przypominam, że można już zamawiać intencje mszalne na rok 2017 gregorianki, msze jubileuszowe i rocznicowe.
 • Po Gościa Niedzielnego idziemy do naszych ministrantów.
 • Rafał Banasiak z par. św. Jakuba w Skierniewicach w dniach: 11 i 12 czerwca zaprasza na pielgrzymkę do Gdańska do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej. Więcej informacji na plakacie.