1. W sobotę 20 czerwca odpust parafialny: Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Mszy Świętej odpustowej o godz. 12.00 będą przewodniczył i homilię wygłosi ks. biskup Wojciech Osial – biskup pomocniczy w naszej diecezji. Zapraszam Radę Parafialną, Koła Żywego Różańca, wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Nazaret, Głos Pana, braci druhów i druhny z OSP Mokra Prawa, bielanki, ministranci, lektorzy, scholę parafialną, kościół domowy i całą wspólnotę parafialną na tę uroczystość.

Plan odpustu parafialnego:

        Godz. 7.30 wystawienie NS: I część różańca: Siostry św. Rodziny, księża.

        Msza Św. o godz. 8.00 na rozpoczęcie odpustu.

Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie            adoracji z  modlitwą różańcową.

Godz. 9.00 II część różańca, zapraszamy: Kościół Domowy, Radę Parafialną, Grupę Uwielbienia „Głos Pana, Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Nazaret, Kręgi Domowego Kościoła.

Godz. 10.00 III część różańca zapraszamy: drugie Koło Żywego Różańca Niepokalanego Serca Maryi,

Godz. 11.00 IV część różańca zapraszamy: pierwsze Koła Żywego Różańca Świętej Zofii.

Godz. 11.45 powitanie ks. Biskupa w bramie wjazdowej przedszkola: procesyjne przejście do kaplicy

Godz. 12.00 Msza Św. odpustowa w intencji Parafian, Przyjaciół parafii, ofiarodawców, sponsorów i budowniczych oraz odczytanie przez księdza proboszcza sprawozdania z funkcjonowania parafii.  

Godz. 18.30 Msza Św. Niedzielna

  1. W niedzielę ksiądz Biskup będzie obecny na wszystkich Mszach Świętych i wysłucha sprawozdań z funkcjonowania poszczególnych grup parafialnych oraz wygłosi do nas Słowo Boże. Na Mszy Św. o Godz. 8.00 sprawozdanie złoży: Rada Parafialna i Koła Żywego Różnica; Godz. 10.00 Msza Św. Sprawozdanie: schola parafialna – NIBOTAK, ministranci i lektorzy, bielanki, dzieci i rodzice przedszkola Diecezjalnego Świętej Rodziny; Godz. 11.30 Msza Św. Sprawozdanie: Odnowa w Duchu Świętym – Nazaret; Godz.17.30 Msza Św. sprawozdanie: Kościół Domowy – Ruchu Światło Życie Godz. 19.00 Msza Św. Sprawozdanie: Wspólnota Uwielbienie Głos Pana
  2. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólne przeżywanie uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy: Radzie Parafialnej, Kołom Żywego Różańca, Wspólnocie Głos Pana i Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym Nazaret. Dziękuję ministrantom, lektorom, bielankom przygotowanym przez Siostry Św. Rodziny, dzieciom za niesienie poduszek, scholi parafialnej na czele z panem Arturem za śpiew. Dziękuję panu Krzysztofowi za udostępnienie i przygotowanie nagłośnienia, panom za przygotowanie podestów pod ołtarze.
  3. W oktawę Bożego Ciała o godz. 18.00 śpiewamy nieszpory eucharystyczne następnie procesja wokół budynku.
  4. Konferencje kursu dla narzeczonych dziś godz. 14.06; godz. 16.00
  5. Bóg zapłać za złożone ofiary na tece i wpłaty na konto parafialne. Zapraszamy po prasę katolicką Gość Niedzielny i Mały gość Niedzielny. Dzieci po ziarenko.
  6. Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. W takim przypadku koniecznie należy zadbać o higienę rąk oraz odpowiednio wyrazić cześć wobec Jezusa Chrystusa, realnie obecnego w Eucharystii. Komunię św. przyjmujemy w postawie stojącej na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą. Należy spożyć Hostię przed kapłanem. Nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza.
  7. W czwartek 18 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała i obrzęd błogosławieństwa wianków na Mszy Św. o godz. 7.30 i 18.30
  8. W piątek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Msza św. o godz. 7.30 i o godz. 18.30 tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary na tece i wpłaty na konto parafialne.