1. W piątek 19 marca Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny, Msze Św. o godz. 7.30 i o godz. 18.30. Papież Franciszek ogłosił obecny rok liturgiczny rokiem św. Józefa. W tym czasie można uzyskać odpust zupełny za wstawiennictwem św. Józefa. Warunki uzyskania odpustu wywieszone są na drzwiach wejściowych i w gablocie. Ponadto kościół Parafialny na Rawce Skierniewice został wybrany jako kościół stacyjny, gdzie można uzyskać odpust zupełny przez cały rok biorąc tam udział w Mszy Św. lub dowolnym nabożeństwie lub modląc się prywatnie. Całość dekretu stolicy apostolskiej na rok św. Józefa na stronie internetowej naszej parafii w zakładce ogłoszenia parafialne. W naszej parafia w każdy poniedziałek roku odmawiamy nowennę do Św. Józefa w intencji budowy kościoła, intencjach naszej parafii i naszego miasta.
 2. Ekstremalna Droga Krzyżowa – Rejon Skierniewce 19 marca – piątek. Trasy do wyboru: Niepokalanów 42 km; Św. Maksymiliana; Skierniewice – Łowicz – Skierniewice (pętla) 57 km; Św. Wiktorii; Skierniewice – Puszcza Mariańska – Skierniewice (pętla) 45 km; św. Stanisława Papczyńskiego. Zapisy tylko przez stronę internetową edk: edk.org.pl. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpoczyna się Mszą Świętą w kaplicy parafii Niepokalanego Serca NMP o godz. 18.30 w piątek 19 marca br. Bliższe informacje w mediach społecznościowych.
 3. Wielkanocna akcję PRP czyli Paczka Robi Paczkę wraz z fundacją Niebo Otwarte. Prosimy o produkty spożywcze różnego rodzaju z długim terminem ważności, środki czystości itp. akcja zbierania produktów do 21 marca.
 4. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek wielkiego postu: dla dzieci godz. 17.45 a dla dorosłych i młodzieży godz. 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę godz. 18.15. Zapraszamy na całonocną adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek wielkiego postu.
 5. Wizyta u osób starszych i chorych z sakramentem namaszczenia chorych 27 marca. Proszę o składanie zgłoszeń w kancelarii lub telefonicznie.
 6. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na budowę naszego kościoła przez Fundację Caritas. Ulotki z numerem KRS wyłożone na stoliczku za ławkami i na stronie internetowej parafii. KRS 0000 252 350 Par. NSNMP Skierniewice
 7. Bóg zapłać za złożone ofiary, zapraszamy o prasę katolicką: Gość Niedzielny i Gość Extra specjalny numer wydany przez redakcję Gościa Niedzielnego w roku św. Józefa.

Dekret Biskupa Łowickiego o odpustach w Roku św. Józefa

Penitencjari Apostolska postanowiła, w Roku św. Józefa, ogłoszonym przez Papieża Franciszka, w okresie od 8 grudnia 2020 roku do 8 grudnia 2021 roku, dla godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego, udzielić daru specjalnych odpustów wiernym, którzy:

 1. przez co najmniej pół godziny będą rozważać Modlitwę Pańską lub wezmą udział w jednym pełnym dniu skupienia, zawierającym rozważanie o Świętym Józefie;
 2. na wzór Świętego Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy;
 3. odmawiać będą Różaniec Święty w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi;
 4. powierzać będą codziennie swoją działalność opiece Świętego Józefa oraz  będą wzywać Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, aby mogli znaleźć zajęcie, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna;
 5. odmawiać będą Litanię do Świętego Józefa (w tradycji łacińskiej) lub   Akatyst do Świętego Józefa, w całości lub przynajmniej w odpowiedniej części (w tradycji bizantyjskiej), lub też jakąś inną modlitwę do Świętego Józefa, przypisaną jako własna w różnych tradycjach liturgicznych, w intencji Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju.

Ponadto, poza wspomnianymi wyżej okolicznościami, Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, np. „Do Ciebie, Święty Józefie”, szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja, w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, w Niedzielę Świętego Józefa (w tradycji bizantyjskiej), 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego w tradycji łacińskiej.

W obecnej sytuacji publicznego zagrożenia zdrowia, rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt pobożności na cześć Świętego Józefa, pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.

Wybieram nadto następujące kościoły parafialne, w których można uzyskać odpusty zupełne podczas pielgrzymek w Roku św. Józefa, biorąc tam udział we Mszy świętej lub dowolnym nabożeństwie lub modląc się tam prywatnie, uwzględniając modlitwy przepisane przez Stolicę Apostolską:

 • Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łowiczu;
 • św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach;
 • św. Józefa Robotnika w Sochaczewie;
 • św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy;
 • św. Stanisława Biskupa w Kutnie
 • Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej;
 • Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie.

Wypraszając obfitości Bożych łask dla Wszystkich, którzy pragną uzyskać w Roku św. Józefa dar odpustów, z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego