1. Środa Popielcowa 17 lutego – rozpoczynamy okres liturgiczny w kościele: Wielki Post. W środę Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00; 10.00; 17.00 i 18.30. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły: ilościowy i jakościowy czyli jeden posiłek w ciągu dnia do syta. W środę nie będzie nowenny do MB Nieustającej Pomocy. Msza Święta transmitowana tego dnia będzie o godz. 18.30.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek wielkiego postu: dla dzieci godz. 17.45 a dla dorosłych godz. 19.00 czyli po Mszy Św. wieczornej. Gorzkie Żale w każdą niedzielę godz. 18.15.
  3. Obecny czas wielkiego postu jest dla nas szansą na pogłębienie swojej przyjaźni z Bogiem. Wszyscy potrzebujemy modlitwy i ofiary z własnego czasu dla Pana Jezusa. Dlatego zapraszam was do adoracji Najświętszego Sakramentu przez całą noc w każdy piątek wielkiego postu. Początek adoracji po zakończonej drodze krzyżowej do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 8.00. Na stoliczku za ławkami jest wyłożona lista na którą można wpisać na konkretna godzinę. Zapraszam na tę modlitwę wszystkich, którzy w tym czasie potrzebują wyciszania, spotkania ze Słowem Bożym i Chrystusem Eucharystycznym. Proszę poświęćcie ten czas wyłącznie dla Pana Jezusa.
  4. W każdy piątek wielkiego postu od godz. 19.30 do 21.00 będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  5. Spotkanie dla dzieci i rodziców w ramach przygotowania do pierwszej komunii świętej 20 lutego (sobota) godz. 16.00 w kaplicy.
  6. Rozpoczęła się rekrutacja do naszego przedszkola im. Świętej Rodziny do grupy tradycyjnej i grupy Montessori. Informacje szczegółowe i karty do zgłoszenia dziecka do pobrania na stronie internetowej przedszkola. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców.
  7. Szkoła Podstawowa „Źródła” im. Św. Stanisława Kostki w Skierniewicach rozpoczęła rekrutację dla klasy startowej i pierwszej na nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców do kontaktu mailowego lub telefonicznego z sekretariatem szkoły. Szczegóły na plakacie, który jest umieszczony na drzwiach wejściowych do kaplicy i przedszkola.
  8. Szkoła Podstawowa im. Ks. St. Konarskiego – Mały Klasyk rozpoczął rekrutację dla uczniów do klasy „0” i pierwszej na rok szkolny 2021/22. Zapisy do końca lutego. Bliższe informacje na plakacie i stronie internetowej szkoły.
  9. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na budowę naszego kościoła przez Fundację Caritas. Ulotki z numerem wyłożone na stoliczku za ławkami. KRS 0000 252 350 Par. NSNMP Skierniewice