1. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie II Festynu Parafialnego:

Radzie parafialnej na czele z p. Kazimierzem i wszystkim, którzy wspomagali radnych na rożnych etapach przygotowań

Sponsorom za wsparcie finansowe i fundatorom min. nagród na loterię

Paniom za wypieki i udział w konkursie oraz komisji badawczej wartości   smakowe tych wypieków

Fundatorom medali i pucharów

Dziękuje za wszelkie pożyczone sprzęty do organizacji festynu

Panom i paniom za sprzątanie terenu

Scholii z panem Arturem na czele

Orkiestrze Dętej i Grupie Paradnej z Makowa

Kołom Żywego Różańca za wypieki ciastka, grzybki i serca

Zgromadzeniom zakonnym za pomoc i obecność

Wodzirejowi panu Tomkowi

Komisji sędziowskiej podczas biegu

Strzelcom Rzeczypospolitej

Strażakom PSP w Skierniewicach i OSP Mokra Prawa

Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Skierniewicach

Obsłudze medycznej naszej uroczystości

Wspólnotom parafialnym

Nadleśnictwu Skierniewice

Policji i Straży Miejskiej

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu

Dziękuję wszystkim tak licznie przybyłym na festyn parafialny by miłej atmosfery uczestniczyć w poświęcaniu placu pod budowę kościoła z uroczystym wkopaniem pierwszego szpadla. Podczas festynu zebraliśmy sumę: 7344,27 zł na budowę kościoła za co bardzo dziękuję.

  1. Zbliżają się wakacje, dwa miesiące odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Zapraszam na dwa wydarzenia religijne, w których warto wziąć udział: pierwsze to Miasteczko Diecezji Łowickiej na ŚDM w dniach 25.07-1.08 br. w ramach ŚDM. Jest to pole namiotowe: ogrodzone płotem, zabezpieczone przez firmę ochroniarska, lekarzy i ratowników z gorącymi posiłkami, kaplicom oraz sanitariaty. Organizatorzy zapewniają także dojazd pociągiem pod Wieliczkę. Jest to miejsce w odległości dwóch km gdzie spotkamy się z papieżem Franciszkiem. Jeśli ktoś chce z dorosłych jechać na przygotowanie tego miejsca lub obsługę w trakcie ŚDM to serdecznie zapraszam. Zapisy przez stronę sdmlowicz.pl

 

 

 

 

  1. Drugie wydarzenie to 21 ŁPPM na Jasną Górę w dniach 6-14.08. Pielgrzymka to czas modlitwy, refleksji na życiem, zatrzymania się choć na chwilę i ofiarowanie swojego trudny w intencji chorych, trudnych spraw rodzinnych, podziękowaniu za maturę, za dobre życie małżeńskie i wielu innych intencjach. Wspomnę tylko, że w obydwu tych wydarzeniach wezmę udział i dlatego zapraszam Was do pielgrzymki i młodzież by wybrać się na ŚDM 2016.
  2. Pierwsza Komunia Św. w naszej parafii w przyszłym roku dla klas III szkoły podstawowej 28 maja. Zapraszam rodziców do zgłaszania dzieci z naszej parafii.
  3. Przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii rozpocznie się we wrześniu przyszłego roku szkolnego dla klas II i III w rocznym cyklu przygotowań.
  4. 18 czerwca pielgrzymka diecezji Łowickiej na Jasną Górę przed peregrynacją cudownego obrazu MB w naszej diecezji jesienią tego roku. Proszę o zapisy w kancelarii parafialnej.
  5. Przypomnę, że za tydzień trzecia niedziela miesiąca taca tej niedzieli jako miesięczna zbiórka pieniężna na budowę naszego kościoła. Jeśli ktoś sobie życzy to koperty są wyłożone na stoliczku za ławkami. Już dziś dziękuję za złożone ofiary.
  6. Kapsuła czasu będzie jeszcze otwarta do końca sierpnia więc jest jeszcze czas na składnie zdjęć rodzinnych i jest jeszcze możliwość złożenia podpisu na akcie upamiętniającym poświęcenie placu pod budowę kościoła. Planowane rozpoczęcie wylewania fundamentów wrzesień/października br. Jest też jeszcze możliwość złożenia podpisu pod aktem upamiętniającym poświęcenie placu. Zdjęcia rodzinne robione przy tzw. pierwszym ładnie przystrojonym szpadlu będą na stronie intranetowej naszej parafii.
  7. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży 24 czerwca piątek godz. 8.30
  8. Po Gościa Niedzielnego, w którym jest wzmianka o naszym poświęceniu palcu pod budowę świątyni i Małego Gościa idziemy do naszych ministrantów,
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę.