1. Nabożeństwo Fatimskie w poniedziałek 13 czerwca. Nabożeństwo czerwcowe godz. 18.00 Msza Św. o godz. 18.30 po mszy różaniec przed wystawionym Najśw. Sakramentem i procesja światła wokół kościoła z figura MB fatimskiej. Proszę pamiętać o świecach.
  2. W czwartek 16 czerwca uroczystość Bożego Ciała. Z procesją eucharystyczną po Mszy Św. o godz. 11.30 pójdziemy ulicami: Północna, Zielona, Zielna, Armii Krajowej do ulicy Działkowej i Domu Pomocy Społecznej i wrócimy drogą serwisową do budującego się kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy: pierwszy ołtarz: Rada Parafialna, drugi: Koła Żywego Różańca, trzeci mieszkańcy i pracownicy DPS-u, czwarty ołtarz: Odnowa w Duchu Świętym Nazaret i już dziś bardzo dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie dekoracji ołtarzy. Na procesję Bożego Ciała zapraszamy Radę Parafialną, Koła Żywego Różańca, bielanki, dzieci rocznicowe i komunijnej, ministrantów, lektorów, Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym – Nazaret, Scholę parafialną, wszystkich parafian.
  3. Próba i spowiedź dla dzieci przed rocznicą 14.06 godz. 16.30 w kościele.
  4. Nieszpory o Najśw. Eucharystii z procesją eucharystyczną wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00 w dni powszednie w niedzielę 18.30.
  5. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca zbiórka comiesięczna na budowę kościoła. Zapłaciliśmy w tym miesiącu już kwotę: 120 tyś za kostkę wokół kościoła mamy jeszcze do uregulowania fakturę wystawiona na 90 tyś. dlatego serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary dziś i za tydzień.
  6. Zapraszamy o prasę katolicką: Gość Niedzielny u naszych ministrantów.
  7. Panie z Kół Żywego Różańca zapraszają do robienia wianków na zakończenie oktawy Bożego Ciała.
  8. 18 czerwca na rynku miejskim w Skierniewicach odbędzie się I POZYTYWNY FESTIWAL RODZINNY „DOBRO JEST W NAS”. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację „NIEBO OTWARTE” oraz wspólnoty duszpasterskie naszego miasta przy współudziale skierniewickich parafii. Pierwszym celem festiwalu jest promowanie dobra i pozytywnych wartości, dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne, prawidłową komunikację interpersonalną, rozwój talentów, przydatnych umiejętności. Drugi cel, to zbiórka charytatywna na rzecz Zuzi Białek ze Skierniewic (dziewczynka cierpi na młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów).

W programie festiwalu:

  • Teatr TRUSKAWKOWI RODZICE – CALINECZKA.
  • Warsztaty rodzinne.
  • Świat zabaw dla dzieci (dmuchańce, malowanie twarzy, gry, zabawy i inne)

Koncerty min. ZAKOPAWER

W tym dniu na ulicach naszego miasta będzie można spotkać ewangelizatorów z grupy „72”. Można z nimi porozmawiać, zadać pytania, wspólnie się pomodlić.

Całe wydarzenie otoczone jest wsparciem modlitewnym. W czasie jego trwania, otwarte będą kościoły św. Jakuba i św. Stanisława, gdzie będzie trwać adoracja, a w konfesjonale dyżurować kapłan. Więcej informacji na plakacie oraz na facebooku.