1. Zapraszam na 20 Jubileuszową Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę w dniach 6-15 sierpnia. Z naszego miasta i okolic wyrusza grupa Fioletowa na czele z przewodnikiem ks. Pawłem Olszewskim i Siostrami zakonnymi, których domy zakonne są na terenie naszej parafii. Pielgrzymka wyrusza z Łowicza i przez dziewięć dni pielgrzymuje do tronu Jasnogórskiej Pani.
  2. Dziś spotkanie organizacyjne dla grupy fioletowej przed wyjściem pielgrzymki godz. 17.00 u Sióstr Apostolinek ul. Nowobielańska 53 w Skierniewicach. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą.
  3. Jest także możliwość duchowego uczestnictwa w pielgrzymce dla osób, które nie mogą wyruszyć na pielgrzymkę, podejmują program duchowy pielgrzymki: różaniec, codzienna Msza Św., odsłuchanie konferencji w mp3, spowiedź. Zapisy do duchowego uczestnictwa w kancelarii. W naszej kaplicy przez dziewięć dni trwania pielgrzymki po Mszy Św. o godz. 18.30 będzie możliwość wspólnego odsłuchania konferencji pielgrzymkowych około 25 min. zachęcam aby wygospodarować sobie czas na takie stacjonarne rekolekcje pielgrzymkowe. Jest także uruchomiona skrzynka intencji pielgrzymkowych na stronie internetowej pielgrzymki www.lppm.pl wpisujemy intencje one są drukowane i przekazywane do poszczególnych grup, które na różańcu modlą się w tych intencjach.
  4. W czwartek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego zapraszam na Mszę Św. godz. 18.30
  5. W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00, Masz Św. o Sercu Jezusa o godz. 18.30 litania do Serca Jezusa i adoracja NS do godz. 21.00
  6. 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszej kaplicy o godz. 8.00, 10.00, 19.00 o godz. 11.30 nie będzie Mszy Św. tego dnia. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów po każdej Mszy Św. Ziela będzie można nabyć u Pań z Kół Żywego Różańca przed kaplicą. Proszę o kontakt z osobą, która zamówiła mszę św. tego dnia na 11.30
  7. Najbliższe pielgrzymki autokarowe: do Kodnia 23 sierpnia, do Lichenia 6 września. Wszelkie informacje na plakatacie w drzwiach wejściowych.
  8. W dniach 11-12 września br. odbędzie się w Łowiczu Ogólnopolska Pielgrzymka Niewidomych. Organizatorzy proszą naszą parafię o przyjęcie na nocleg z 11 na 12 września 10 niewidomych i 10 opiekunów. Chętne rodziny proszę o zgłaszanie się do zakrystii po Mszy Św. i w tygodniu do kancelarii lub telefonicznie.
  9. Miesiąc sierpień miesiącem trzeźwości w naszym kraju zachęcam do abstynencji w intencji osób uzależnionych, szczególnie młodych.
  10. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę.

Życzę wszystkim udającym się na wypoczynek udanego urlopu i sił do pracy dla tych, którzy już są po wypoczynku.