Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela Zwykła 19.10.2014

 

  1. W ramach przygotowań do światowych dni młodzieży w Krakowie, 22 października w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja Miniatur Symboli Światowych Dni Młodzieży: Ikony i Krzyża. Zapraszam młodzież do przyjęcia w swoich rodzinach tych symboli byśmy wspólnie mogli przygotować się do spotkania z papieżem poprzez modlitwę. Osoby chętne zapisują się na liście i na dwa dni zabierają do swojego domu symbole Światowych Dni Młodzieży. Zapraszam wszystkich na Mszę święta o godz. 18.30 we wspomnienie świętego Papieża  22 października, tego dnia podamy więcej informacji.
  2. Spotkanie dla dzieci i rodziców w ramach przygotowań do pierwszej komunii świętej w tym miesiącu w 26 października – niedziela o godz. 17.00
  3. Dziś statystyczne liczenie wiernych w kościołach. Przy okazji dziękujemy za przybycie na Mszę Św. w naszej wciąż nowej parafii i przyjmowanie świętych sakramentów.  Dziękujemy za złożone ofiary na tacę.
  4. Przyjmujemy wspominki za zamarłych. Wypominki z modlitwą będą czytane w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 8.00 a w miesiącu listopadzie każdego dnia w modlitwie powszechnej podczas Mszy św. o godz. 18.30.
  5. Spotkanie dla scholii parafialnej w niedzielę godz. 10.30 przed Mszą św.
  6. Egzekwie żałobne ludowe z okolic Łowicza i Sochaczewa z Mszą Św. w rycie trydenckim 27 października w parafii Jakuba Apostoła w Skierniewicach godz. 19.00 w intencji prymasów polskich. Więcej informacji na plakacie.
  7. Jak co roku poprzez zakup świecy nagrobnych można wspomóc diecezjalną Caritas – na stoliczku za ławkami.
  8. Niepubliczna Szkoła Podstawowa „ŹRÓDŁA” w Skierniewicach zaprasza na wykład otwarty p.t.: „Okresy sensytywne w rozwoju i edukacji dziecka.” Wykład odbędzie się wpiątek, 24 października o godzinie 17.00 w siedzibie szkoły na ul. Mazowieckiej 1b. Szczegóły na plakacie.
  9. W ramach tworzenia budżetu obywatelskiego 2015 Prezydent i Radni Miasta zapraszają na spotkanie 21 października godz. 19.15 w budynku przedszkola Armii Krajowej 4. Więcej informacji na plakatach.